ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZIELONEJ GÓRY 
DLA RODZIN Z DZIEĆMI

W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty dedykowane rodzinom z dziećmi. Miasto poznamy spacerując wzdłuż jednego z najdłuższych ciągów pieszych w kraju, gdzie najmłodsi będą mogli odkryć Szlak Bachusikowy liczący kilkadziesiąt wesołych figurek. Miłośnikom astronomii proponujemy wizytę w nowoczesnym Planetarium Wenus, a młodych przyrodników z pewnością zainteresuje interaktywne Centrum Przyrodnicze. Warto także skorzystać z bogatej oferty Centrum Rekreacyjno – Sportowego, gdzie na szczególną uwagę zasługuje część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym. Aby zobaczyć jedną z najwyższych palm w Polsce polecamy wizytę w Palmiarni. Warty odwiedzenia jest także Ogród Botaniczny z mini zoo po którym biegają ciekawe świata surykatki.


Parki i place zabaw:

Chcielibyście spędzić beztroskie chwile przy świetnej zabawie? Odkryjcie różnorodne place zabaw dla dzieci znajdujące się w naszym mieście. Zielony przystanek na osiedlu Lechitów to miejsce, gdzie Wasze pociechy poznają świat zwierząt i roślin, a wspinaczka na drewnianą wieżę wytworzy w nich pozytywne emocje. Wagmostaw przy Dolinie Gęśnika to idealne miejsce na rodzinne spacery, wypoczynek oraz aktywnie spędzanie czasu wolnego. Znajdują się tutaj m.in. wyznaczone ścieżki spacerowe, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Na uwagę zasługują także zrewitalizowane parki w Ochli i Kiełpinie.


Boiska wielofunkcyjne:

Dla spragnionych gier zespołowych w Zielonej Górze znajduje się kilkanaście nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych. Są to boiska do gier m.in. w piłkę nożną, koszykówkę oraz w siatkówkę. Takie kompleksy zlokalizowane są m.in. przy ul. Źródlanej, ul. Francuskiej, ul. Chopina, ul. Wyszyńskiego, ul. Wyspiańskiego oraz przy ul. Zawadzkiego Zośki.


Jazda Konna:

Jeśli lubicie spędzać aktywnie czas wolny na świeżym powietrzu z dawką pozytywnej adrenaliny zachęcamy do nauki jazdy konnej. Zapraszamy także doświadczonych jeźdźców do zapoznania się z bogatą ofertą stadnin koni znajdujących się w naszym mieście. Zlokalizowane są przy ul. Prostej, ul. Olimpijskiej (Drzonków - WOSIR), ul. Skokowej (Przylep - Lotnisko sportowe) oraz przy ul. Stajennej (Raculka).  


PALMIARNIA

Palmiarnia zaprasza miłośników egzotycznej roślinności. Zobaczyć tu można jedną z najwyższych palm w Polsce, kolorowe gatunki ryb oraz żółwie. Wewnątrz szklanej konstrukcji znajdują się dwa tarasy widokowe, z których przy dobrej pogodzie podziwiać można panoramę miasta. Na uwagę zasługuje także potężny, 2-tonowy zegar w całości wykonany z drewna. Dodatkową atrakcją jest aż 7 akwariów z różnorodnymi rybami. Największe z nich mieści około 10 tysięcy litrów wody. To w nim pływają najokazalsze gatunki m.in.: rekiny sumowate, sumy afrykańskie, liny, a także piranie. Warto uważnie się rozglądać, gdyż na drzewach wypatrzyć można zwisające cytryny oraz owoce kawy. Na spragnionych smacznego jedzenia czekają restauracja zlokalizowana na parterze oraz kawiarnia znajdująca się na pierwszym piętrze.

PARK WINNY 

W otoczeniu Palmiarni usytuowany jest Park Winny, nawiązujący do wielowiekowych tradycji winiarskich miasta. Poza pokazową winnicą, znajduje się tutaj m.in. plac zabaw oraz labirynt. Cały park urozmaicają kaskady wodne sprawiając, że jest to idealne miejsce do spotkań i spacerów.


CENTRUM NAUKI KEPLERA - CENTRUM PRZYRODNICZE

To nowoczesna placówka edukacyjna, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Wraz z Planetarium Wenus tworzy Centrum Nauki Keplera. W Centrum Przyrodniczym znajdziemy ekspozycje czasowe i stałe. Tą ostatnią tworzą 32 interaktywne stanowiska, które odnoszą się do różnych dziedzin: fizyki, biologii, wiedzy o człowieku i Ziemi. Eksponaty pozwalają na aktywne poznawanie szeregu zjawisk przyrodniczych, inspirują, pobudzają umysł, wywołują skojarzenia, skłaniają do stawiania pytań i do szukania na nie odpowiedzi.


CENTRUM NAUKI KEPLERA – PLANETARIUM WENUS

Budynek został wybudowany w 1961 roku i przez blisko pięć dekad był jednym z najchętniej odwiedzanych kin w mieście. Obiekt zamknięty w 2008 roku po siedmiu latach powrócił na mapę atrakcji Zielonej Góry jako Planetarium Wenus – jeden z dwóch ośrodków edukacyjnych działających w ramach Centrum Nauki Keplera. Nowoczesne cyfrowe Planetarium ma przybliżyć odwiedzającym tematykę gwiazd, planet i galaktyk poprzez projekcje na olbrzymiej kopule. Odwiedzający znajdą tu również „Jaskinię Światła” oraz ekspozycję astronomiczną „Układu Słonecznego”.


CENTRUM REKREACYJNO – SPORTOWE

Ten nowoczesny obiekt sportowo – rekreacyjny to gratka dla małych i dużych. Nikt z pewnością nie będzie się tutaj nudził. Do dyspozycji gości jest hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy osób, w której odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne na poziomie światowym, sauna, squash, restauracja, sala zabaw, sklep sportowy, odnowa biologiczna oraz siłownia. Na szczególną uwagę zasługuje część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym.


PARK LINOWY „GĘSIE TARASY”

Jedna z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych w zielonogórskiej Dolinie Gęśnika. Park linowy „Gęsie Tarasy” o łącznej długości 290 metrów zawieszony jest nad malowniczym strumieniem, a w jego skład wchodzą m.in. dwie zjeżdżalnie, elementy do wspinaczki oraz kolejka tyrolska.


OGRÓD BOTANICZNY Z MINI ZOO

Pierwotnie ogród służył m.in. popularyzacji upiększania i pielęgnacji drzew i roślin zielnych. Niestety po 1945 roku miejsce to zostało zaniedbane a ponowne otwarcie miało miejsce dopiero w 2007 roku. Jego powierzchnia wynosi 2,43 ha, a rośliny podzielone są tutaj na pięć działów tematycznych. Dodatkowy teren przylegający do Ogrodu zajmuje mini ZOO, w którym na najmłodszych czeka wiele wspaniałych atrakcji – które dziecko nie ulegnie drapieżnemu urokowi surykatki i nie westchnie z zachwytem na widok barwnego pawiego ogona?


PARK TRAMPOLIN – SKOKOLOCO

Sport i rozrywka na 1500m2 przestrzeni do zabawy. Profesjonalny tor przeszkód OCR, boiska do gry w zbijaka, areny z przeszkodami czy basen z gąbkami. To tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje Park Trampolin Skokoloco. Podczas zabawy o bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani trenerzy.


SZLAK BACHUSIKOWY

Poszukiwaczom przygód proponujemy Szlak Bachusikowy. Blisko 50 zabawnych figurek, nawiązujących do winiarskiej tradycji miasta, czeka na odkrycie. Większość bachusiki najlepiej czuje się na zielonogórskim deptaku. Nic dziwnego, to jeden z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce, pełen kawiarenek i klubów.
Mapę szlaku można pobrać tutaj: Strona 1 i Strona 2
To właśnie tu latem odbywają się barwne imprezy cykliczne, jak np. „Winobranie czy Lato Muz Wszelakich".


ZIELONOGÓRSKI ROWER MIEJSKI

W Zielonej Górze funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich, a na turystów czeka prawie 400 rowerów na kilkudziesięciu stacjach rozmieszczonych w całym mieście. Rozbudowana sieć dróg rowerowych umożliwia dotarcie do wielu urokliwych miejsc w nowych granicach miasta. Więcej informacji: tutaj 


WOJEWÓDZKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

Ośrodek oferuje jedną z najnowocześniejszych baz sportowych w regionie. To idealne miejsca do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Do dyspozycji dzieci znajdują się plac zabaw oraz pływalnia kryta i odkryta. Ponadto obiekt posiada w swojej ofercie m.in. ujeżdżalnię krytą, halę sportową, tenisową, a także hotel. 


ATRAKCJE SEZONOWE

DZIKA OCHLA (PARK LINOWY)

To miejsce na doskonałą zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród atrakcji parku linowego znajdują się m.in. dmuchańce, statek piracki, ściana wspinaczkowa oraz rowery wodne. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska.                                                                                                           

KĄPIELISKO W OCHLI

Na terenie obiektu istnieje możliwość biwakowania, gry w piłkę siatkową, piłkę nożną i tenisa stołowego. Do dyspozycji dzieci znajdują się m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice oraz basen odkryty.


Autorzy zdjęć: 
Michał Adamczewski, Artur Gintowt, Piotr Jędzura, MOSIR w Zielonej Górze, Park Trampolin Skokoloco, Bogusław Świtała,
WOSIR w Zielonej Górze - Drzonków.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem