Powrót do góry

Atrakcje Dziecięce

Noclegi w województwie pomorskim

Województwo pomorskie, to najczęstszy kierunek letnich wypraw Polaków od kilku lat. To co najczęściej przyciąga turystów to szerokie piaszczyste plaże, olbrzymie kompleksy leśne przepiękne jeziora i rzeki. Jednak to tylko część możliwości spędzania wolnego czasu na tych pięknych terenach.


Nie tylko morze

Jednak województwo pomorskie to nie tylko sam Bałtyk. To również liczne jeziora i szlaki turystyczne. Tereny te można przemierzać zarówno pieszo jak również kajakiem czy żaglówką. Każdy więc może tak poukładać swój plan by dostosować go do tego co lubi. A jeśli wolimy jednak bardziej środek lądu to warto wybrać się do Borów Tucholskich z drugim co do wielkości w województwie parkiem narodowy, w którym znajduje się ogromna ilość ścieżek rowerowych, pieszych czy nordic walking.


Imprezy cykliczne

Pomorze to również imprezy odbywające się co tok. To różnego rodzaju bale, festiwale jak np. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej , Między narodowy Festiwal Filmowy w Sopocie oraz wiele innych. Takich imprez co roku odbywają się setki nie mówiąc o innych wydarzeniach które odbywają się w Ergo Arenie i PGE Arenie.


Zabytki

Któż z nas nie słyszał o słynnej obronie Westerplatte ? A czy już widzieliście Cię to miejsce? Nie? Więc pora zawitać do pomorza. Zobaczycie tam przepiękny pomnik wspominający ten ciężki czas. A może lubicie błyskotki? W takim razie zapraszamy do zobaczenia pięknych kolekcji bursztynów, które po dzisiaj dzień są wizytówką tych terenów. Jednak uważajcie na zbirów, którzy chcieli by z mieczem zaatakować. Schrońcie się wtedy w murach warownych np. Zamku w Malborku.  

Noclegi

Atrakcje w okolicy