Powrót do góry

Atrakcje Dziecięce

Noclegi w województwie śląskim

Czarne serce Polski położone w południowej części kraju. Mimo iż dla wielu osób teren ten kojarzy się głównie z kopalniami, województwo śląskie ma dużo więcej do zaoferowania. Już teraz możecie o tym dokładnie poczytać np. w naszym artykule 10 atrakcji turystycznych na Śląsku. Jest to w prawdzie 10 miejsc ale można znaleźć ich dużo więcej w żależności od tego czego akurat poszukujemy. Poznajmy więc razem województwo śląskie.

 

Podróżując po śląsku warto odwiedzić Częstochowę, to w klasztorze na jasnej górze bije serce narodu i to tu dzielnie odpieraliśmy ataki potopu Szwedzkiego. Następnie podróżując bardziej na południe można pochodzić po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej gdzie znajduje się wspaniały Szlak Orlich gniazd.


Jeśli jednak wolicie bardziej współczesne rozrywki to zapraszamy do oglądania unikalnych zabytków techniki. Znajdziecie tutaj dziesiątki miejsc związanych z górnictwem, hutnictwem energetyką i wieloma innymi gałęziami przemysłu. To tutaj mają drugą młodość będąc obecnie muzeami lub miejscami wystaw tak jak np. teren starej walcowni w Katowicach.


Zaś dla samych dzieci mamy tysiące niezwykłych placów zabaw. Od tych bardziej tradycyjnych po te stylizowane bardziej terytorialnie jak np. Placzabaw Saternus Bajtel Gruba Kompleks Sztolnia Królowa Luiza WZabrzu. Gdzie najmłodsi mogą pobawić się koparkami, wyciągami i masą innych unikalnych elementów.   

Noclegi

Atrakcje w okolicy