Powrót do góry

Atrakcje Dziecięce

Noclegi w województwie zachodniopomorskim

Województwo Zachodniopomorskie jest to piąty co do wielkości region w Polsce. Jego stolicą jest Szczecin. Duża ilość zbiorników wodnych połączonych z ogromnymi terenami leśnymi sprawia, że jest to wspaniałe miejsce wypoczynkowe. Jednak tym z czego najbardziej słynie ten teren to 185 kilometrowy pas pokrytych złocistym piaskiem plaż położonych nad Bałtykiem. 


Architektura 

Na terenie województwa Zachodniopomorskiego znajdziemy masę ciekawych miejsc. Na listę zabytków zostało wpisanych 2893 nieruchomych i 1547 ruchome co robi ogromne wrażenie.  Wiele miast znajdujących się w tym województwie zachowały swój dawnych charakter razem z basztami i murami obronnymi.

Znajdują się tu również różne zamki, które przed laty były siedzibami książąt pomorskich. Dwoma najbardziej znanymi są Zamek książąt Pomorskich w Szczecinie i Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie


Szczecin – stolica województwa

Gdy mowa o Województwie Zachodniopomorskim nie można nie wspomnieć o jego stolicy czyli Szczecinie. Jest to siódme pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. W mieście znajduje się około 270 zabytków nieruchomych a samo miasto zostało wpisane na Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.


Turystyka

Skoro mówimy już o noclegach w województwie Zachodniopomorskim warto poświęcić chwile na poznanie statystyk. W 2008 z atrakcji znajdujących się w województwie skorzystało 1,74 mln turystów, z których 21,8% stanowili turyści zagraniczni. W w tym samym roku znajdowało się tu 840 obiektów zbiorowego zakwaterowania, które posiadały 107 800 miejsc noclegowych. 178 obiektów hotelowych mających 14 877 miejsc noclegowych.


Noclegi

Atrakcje w okolicy