Przy "szóstce" powstanie nowy plac zabaw

To będzie kolejne świetne miejsce zabaw dla dzieci w Sochaczewie.

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Przy Szkole Podstawowej nr 6 powstanie nowy plac zabaw. Ratusz ogłosił przetarg na montaż urządzeń zabawowych i liczy, że już za kilka tygodni dzieci będą mogły korzystać m.in. z huśtawek, karuzeli i zestawu z trzema domkami.

1 września dawne Gimnazjum nr 2 przy ulicy Staszica przekształcono w Szkołę Podstawową nr 6. Do I klasy przyjęto 52 dzieci siedmioletnich, a do klasy VII – 112 uczniów. Poza tym „szóstka” kształci dwa ostatnie roczniki klas gimnazjalnych i od lat udostępnia kilka sal filii Miejskiego Przedszkola nr 3.


nowy plac zabaw dla dzieci w Sochaczewie

– W tym roku szkolnym w budynku codziennie przebywa 120 przedszkolaków i pierwszoklasistów. To z myślą o nich budujemy plac zabaw. W tym tygodniu otwieramy oferty przetargowe i, jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to od chwili podpisania umowy będzie on miał trzy tygodnie na montaż kompletu urządzeń – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński.

Plac powstanie na tyłach szkoły, tuż obok istniejącej siłowni zewnętrzej. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji podwójną huśtawkę wagową, podwójną huśtawkę na łańcuchach, „bocianie gniazdo”, ruchomy trap, integracyjną karuzelę, zestaw z trzema domkami wyposażony w podesty, zjeżdżalnie, wejście po oponach i kółkach. Na koniec zamontowane będą kosze na śmieci i dwie ławki.

– Obecny plac zabaw, zbudowany kilkanaście lat temu dla dzieci z filii przedszkola nr 3, jest już wysłużony. Ponadto znajduje się bezpośrednio pod oknami, gdzie prowadzone są zajęcia lekcyjne. Nowy plac znajdzie się bliżej boiska – dodaje Marek Fergiński.

Przygotowania do budowy zaczęły się już wcześniej. Teren wyrównano i usunięto pozostałości fundamentów projektowanej lata temu sali gimnastycznej.

Dodajmy, że w tym roku na budowę i doposażenie miejskich placów zabaw i siłowni zewnętrznych w budżecie miasta odłożono 80 tys. zł. Ponadto 100 tys. zabezpieczono na utworzenie placu zabaw i siłowni na osiedlu Polna, między blokami przy ulicy Targowej i 600-lecia. To jeden ze zwycięskich projektów ostatniej, V edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. (daw)


Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem