130 filmów czeka na głosy

Co zobaczymy w sochaczewskim Kinie Plenerowym?

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Właśnie spośród tylu tytułów wybrane zostaną cztery z największą liczbą głosów. To właśnie je oglądać będziemy podczas tegorocznych projekcji kina plenerowego. Swoich faworytów wskazywać można od 20 do 31 maja.

Od lat Sochaczewskie Kino Plenerowe cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Również i w tym roku jego główne zasady pozostaną niezmienne. To mieszkańcy zdecydują jakie filmy chcą oglądać w trakcie czterech seansów w kinie „pod chmurką”. Oprócz tego wszystkie projekcje będą ogólnodostępne i bezpłatne. Na miłośników „X muzy” czekać będą też leżaki i darmowy popcorn. Jedyna modyfikacja to nowa lokalizacja kina plenerowego. Po muszli koncertowej (obecnie w tym rejonie miasta trwa remont) oraz plaży miejskiej, przyszedł czas na pl. Kościuszki.


- Postanowiliśmy wziąć pod uwagę sugestie uczestników, by projekcje odbywały się w łatwo dostępnym punkcie, w ścisłym centrum miasta. Podobne rozwiązania sprawdziły się już w innych miastach, np. Siedlcach czy Legionowie. Po drugie lokalizacja nad rzeką, mimo, że malownicza, wiązała się z uciążliwościami. Problemem było np. słabo oświetlona droga do kina letniego od strony ulicy Moniuszki – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik.

Głosować można od poniedziałku 20 maja do piątku 31 maja na stronie kino.sochaczew.pl. Należy wybrać maksymalnie cztery filmy poprzez zaznaczenie „x” w kolumnie „wybór”. Następnie należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i podać numer PESEL. W kilka dni po zakończeniu głosowania, zsumowaniu wyników, dane te zostaną usunięte.

Na ostateczną listę trafiło aż 130 filmów. Tradycyjnie została ona skonstruowana tak, by znalazły się na niej różnorodne gatunki, filmy polskie i zagraniczne, nowości oraz klasyki kina. „Absolwent”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Niewinne”, „Lato w Prowansji”, „Powidoki”, „Twarz”, „Zdążyć przed północą”, „Córki Dancingu”, „Magia w blasku księżyca” – to tylko niewielka część kinowych propozycji. (ap)

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem