Świnoujście - Miasto Przyjazne Dzieciom

Odznaczyliśmy kolejne miasto! Tym razem Złota Odznaka powędrowała do Świnoujścia.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Dzień Dziecka jest zupełnie wyjątkowym świętem. To właśnie tego dnia dobra zabawa i rodzinne spędzenie czasu ma największe znaczenie! W tym roku także i dla nas był to wyjątkowy czas. 3.06.2017 mieliśmy przyjemność wziąć udział w obchodach Dnia Dziecka, które odbyły się w Muszli Koncertowej w Świnoujściu.

Nasza wizyta w mieście była podsumowaniem kilku miesięcy wspólnej pracy. Wraz z działem promocji miasta stworzyliśmy kompleksowa bazę atrakcji dla dzieci w Świnoujściu. Zamieszczone zostały informacje na temat placów zabaw, obiektów sportowych, muzeów, szlaków rowerowych, pieszych, a także kajakowych. Wszystkie miejsca posiadają teraz opisy, zdjęcia i dokładne lokalizacje. Od teraz mieszkańcy i goście mogą w szybki i przyjemny sposób odnaleźć wszystkie najciekawsze miejsca rodzinnej rekreacji w Świnoujściu.

Świnoujście miastem przyjaznym dzieciom

Podczas obchodów Dnia Dziecka mieliśmy przyjemność przekazać na ręce Prezydenta Miasta Złotą Odznakę i nadać Świnoujściu tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom. Świnoujście jako czwarte miasto w Polsce uzyskało tak prestiżowy tytuł i uzyskało także wysokie pozycjonowanie wśród listy miast na portalu Atrakcje Dziecięce. Warto dodać, że utworzony profil cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, z dnia na dzień przybywa jego odsłon. To potwierdza, jak ważna jest dostępność tego typu informacji. 

Wręczenie odznaczenia odbyło się w towarzystwie rozentuzjazmowanej gromadki dzieci, która nie mogła doczekać się kolejnych przygotowanych dla nich atrakcji. Animacjom nie było końca. Towarzyszyły temu niezliczone banki mydlane, muzyka i wiele dymu. Odwiedziła nas także Myszka Miki i wiele innych bajkowych postaci.


W trakcie wizyty mieliśmy przyjemność osobiście odwiedzić wiele z przygotowanych w mieście atrakcji. Jednym z najciekawszych miejsc jest oczywiście Park Zdrojowy, który urzekł nas niesamowitym klimatem i ofertą rekreacji. Znajdziecie tu dwa niezwykłe place zabaw, mnóstwo alejek, które zachęcają do okrywania kolejnych zakątków parku.

plac zabaw w parku zdrojowym w Świnoujściu

Fontanny, kwietniki i mnóstwo zieleni to coś dla czego warto wybrać się tu pieszo lub na rowerze. Lokalizacja parku jest niezwykle korzystna. Jest on połączony ze słynną świnoujską promenadą, szeroką plażą, nadbrzeżem portowym i fortami: Anioła i Zachodnim. Jeżeli planujecie wybrać się do Świnoujścia to obowiązkowym puntem na mapie Waszej wycieczki musi być Park Zdrojowy i jego okolice.

Polecamy Świnoujście zarówno na wakacyjny urlop jak i poza sezonem. Podczas wakacji, przy pięknej pogodzie skorzystacie z jednej z najszerszych plaż na Bałtyku, a poza sezonem czas umili Wam świetna infrastruktura i moc atrakcji dla całej rodziny.

W trakcie wizyty mieliśmy przyjemność rozmawiać z władzami miasta i dostaliśmy zapewnienie, że to jeszcze nie koniec inwestycji ukierunkowanych na najmłodszych gości i mieszkańców.

Do zobaczenia w Świnoujściu!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem