zabawki dla dzieci

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 20 godzin temu

Kategorie: Porady dla mam

Sponsorowany

Zabawki są bardzo ważnym aspektem w życiu każdego dziecka. Szukasz idealnego prezentu dla swojej pociechy? Sprawdź nasze wskazówki!

Zabawki wspierające rozwój dziecka

Odpowiednio dobrana zabawka to taka, która nie tylko bawi, ale także wspiera rozwój ważnych dziecięcych umiejętności. W procesie poszukiwania idealnego prezentu dla swojej pociechy warto zwracać uwagę między innymi na zabawki edukacyjne, interaktywne, sensoryczne oraz serie zabawek z bohaterami z bajek. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych informacji na ich temat.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne wspierają rozwój dziecka, pozwalają mu odkrywać świat i zdobywać nowe umiejętności. Są to przedmioty, które w sprytny sposób łączą zabawę z nauką. Do przykładów takich zabawek możemy zaliczyć np. gry planszowe czy drewniane zabawki (drewniane klocki, układanki lub puzzle). 

Zabawki interaktywne

Kolejnym ciekawym przykładem zabawek dla dzieci są zabawki interaktywne. Mogą to być np. maskotki czy kostki z kolorowymi przyciskami, wesołymi melodiami czy światełkami. Podczas zabawy tego typu przedmiotami najmłodsi mogą np. poznawać kolory, nowe słowa czy teksty piosenek. Zabawki interaktywne skutecznie kształtują zdolności motoryczne i intelektualne malucha.

Zabawki sensoryczne

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla malucha, zwróć uwagę na zabawki sensoryczne, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Są to przedmioty, które wspierają rozwój malucha poprzez stymulację wielu zmysłów. Mogą to być np. kolorowe piłeczki, klocki czy książeczki o ciekawych fakturach, wydające różne dźwięki (szeleszczące, dzwoniące itp.).

Serie zabawek z bohaterami z bajek

Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku radość, zwróć uwagę na zabawki z jego ulubionymi bohaterami z bajek lub gier komputerowych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór zabawek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Wśród nich znajdziemy zabawki z takich serii jak np. Barbie, Świnka Peppa, Psi Patrol czy Minecraft zabawki.

Czym się kierować przy wyborze zabawek dla dzieci?

Podczas zakupu zabawek dla dzieci należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Należą do nich przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwo – wybierajmy zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa, wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci. Warto wybierać ekologiczne zabawki drewniane, dzięki którym nasze dzieci podczas zabawy nie będą miały do czynienia z tworzywami sztucznymi. Zabawki dla najmłodszych pociech nie powinny posiadać ostrych krawędzi oraz niewielkich elementów, które dziecko mogłoby połknąć. 
  • Dopasowanie do wieku dziecka – warto zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach zabawek. Znajdziemy tam informacje na temat rekomendowanego wieku dziecka.
  • Dopasowanie do umiejętności malucha – zabawka powinna być idealnie dopasowana do umiejętności dziecka, aby zapewnić mu wiele godzin wspaniałej zabawy.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem