Jaką polisę dla dziecka wybrać?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 2 lat temu

Kategorie: Porady dla mam

Zapewnienie dziecku bezpiecznych warunków do życia to jeden z podstawowych obowiązków każdego rodzica. Można to robić na wiele sposobów. Jedni kupują wysokiej jakości foteliki oraz ubrania z certyfikowanych materiałów, a inni stawiają na ekologiczną żywność i dobrą szkołę. Dobrym pomysłem jest także zakup ubezpieczenia, które zapewni pomoc finansową po nieszczęśliwym zdarzeniu. Sprawdź.

Polisy dla dzieci zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby rodziców, którzy pragną zabezpieczyć życie, zdrowie oraz przyszłość swoich pociech. Dzięki nim można spać spokojniej, bez martwienia się o ich bezpieczeństwo. Jednak nie każde ubezpieczenie dostępne na rynku zapewnia pomoc w tym samym zakresie. Dlatego najpierw warto poznać szczegóły ofert.

Jakie ubezpieczenia dla dzieci są dostępne?

Dla rodziców, którzy pragną objąć ochroną swoje dzieci, przygotowano kilka rodzajów ubezpieczeń w zróżnicowanych cenach i zakresie. Dzięki temu każdy może zabezpieczyć swoje pociechy według własnych możliwości finansowych. Dostępne są trzy rodzaje polis:

  • ochronna – nazywane także ubezpieczeniem na życie i na zdrowie. W ramach podstawowej umowy można liczyć na pomoc finansową po śmierci osób ubezpieczonych. Jednak, jeśli jest taka potrzeba, zakres ochrony można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, np. poważne zachorowanie, uszczerbek na zdrowiu czy pobyt w szpitalu. Dzięki temu można zapewnić sobie wsparcie w każdej możliwej sytuacji. Zaletą tego ubezpieczenia jest to, że można nim objąć nie tylko dziecko, ale także pozostałych członków rodziny. W rezultacie wszyscy będą mogli otrzymać stosowną rekompensatę po nieszczęśliwym zdarzeniu;
  • posagowa – inaczej oszczędnościowa – to połączenie ubezpieczenia ochronnego i konta oszczędnościowego. Jest to najlepsza polisa dla dziecka, w ramach której można liczyć na wsparcie finansowe po nieszczęśliwym zdarzeniu. Jednocześnie można odkładać kapitał na przyszłość malucha, który zostanie mu wypłacony po 18. roku życia. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że po śmierci rodzica pociecha będzie otrzymywać od towarzystwa rentę. Świadczenie będzie wypłacane aż do zakończenia trwania umowy lub dożywotnio, jeśli np. podczas wypadku została niepełnosprawna;
  • od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – jest to zazwyczaj polisa grupowa, którą można wykupić np. w przedszkolu lub szkole. Jednak rodzice mogą zawrzeć umowę na ubezpieczenie NNW indywidualnie u wybranego ubezpieczyciela. Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia finansową pomoc, jeśli pociecha po zdarzeniu np. trafiła do szpitala, ma rękę w gipsie, doznała uszczerbku na zdrowiu lub zmarła. Jest to najtańsza oferta dostępna na rynku, jednak umowę zawiera się wyłącznie na rok. Wybór ubezpieczenia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Dlatego przed zawarciem umowy, warto poznać dokładne warunki i cenę każdego z nich.

ubezpieczenia dla dzieci

Gdzie kupić ubezpieczenie dla dziecka?

Jeśli jesteś zainteresowany objęciem ochroną pociechy, zobacz najlepsze ubezpieczenia na życie w rankomat.pl. Na stronie znajdziesz prosty formularz, który należy uzupełnić, aby móc poznać dostępne oferty wraz z ich warunkami i wstępną wyceną.

Dzięki temu zorientujesz się, jaką ochronę zapewniają wybrane towarzystwa i będziesz mógł wyselekcjonować najlepsze propozycje – bez wychodzenia z domu, wprost z własnej kanapy. Dodatkowo za pośrednictwem tego narzędzia będziesz mógł, całkowicie za darmo, zawrzeć umowę na odległość i cieszyć się solidną ochroną.

Postaraj się bardzo dokładnie zapoznać z dostępnymi ubezpieczeniami dla dzieci i wybierz tę najkorzystniejszą. Od tego zależy życie i zdrowie Twojej pociechy! 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem