Powrót do góry
Wypisz, wymaluj matka, to matka od wszystkiego. Od spraw oczywistych i od zadań specjalnych. Kobieta jak każda inna. Jak każda z Nas. Wypisz, wymaluj ja i Ty.
Wypisz, wymaluj matka to też seria wpisów zabawowo plastycznych.Ja generalnie jestem wypisz wymaluj matka. Promuje rozwój sensoryczny i małą motorykę poprzez łatwe prace plastyczne do wykonywania z dzieckiem w domu. 

Chcę pokazać jak łatwo to robić i jak ciekawie można bawić się z dzieckiem tym co mamy w domu, wokół siebie. Nie trzeba rysować niczym student akademi sztuk pięknych, śpiewać jak Beyonce. Dziecku i tak spodoba się to co robimy! A to naważniejszy krytyk! Chcę pokazać, jak łatwo być mamą na pełen etat, która nie tylko "siedzi w domu", ale bawi się ze swoją pociechą w wartościowy sposób.
Pokarzę Wam więc jedną z naszych zabaw. Zabawę, w której zrobiłyśmy syreny. Patyczkowe kukiełki z patyczków, które możecie kupić w każdej aptece. Moją córkę bardzo to wciągnęło.
Prace plastyczne pomagają dziecku w nauce skupienia uwagi. Procentuje to lepszą umiejętnością nauki. Rozwijają małą motorykę, działają na zmysły, a zmysły pobudzają pracę mózgu. Posługiwanie się przedmiotami plastycznymi takimi jak np. klej ćwiczy koordynację oka i ręki, spostrzegawczość, dokładność, precyzję ruchów, rozumienie poleceń.

Teatrzyk to świetna zabawa dla najmłodszych, a samodzielne przygotowanie pacynek sprawia dużo frajdy. Misia bawiła się przy tym świetnie, a dodatkowo ćwiczyła nadgarstek i chwyt pęsetkowy. Same pożyteczności ☺ 
Czego więc potrzebujemy?

  • Kolorowe papiery
  • patyczki
  • klej
  • nożyczki
  • pisak
  • i trochę chęci ;-)
My do tej zabawy wyjęłyśmy dodatkowo błyszczące papiery w przepiękne wzory, które leżały w szafie i czekały na pomysł na wykorzystanie. Kupiłyśmy też nożyczki tnące faliste wzory.

Wycinałam elementy składowe syrenek i pomagałam Miśce naklejać. Później dorysowywałam syrenkom twarze. Powstały nam przepiękne prace. Zobaczcie jakie to proste!
 Później wykonałyśmy też pacynki zwierzątek.
Zabawa nie musi być idealna. Na naszych pracach są widoczne ślady odbitych w kleju palców. To znaczy tylko tyle, że robiłyśmy wszystko wspólnie. Że nie byłyśmy się pobrudzić oraz że świetnie bawiłyśmy się! 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz zobaczenia więcej inspirujących zabaw, to zapraszam Cię na mój profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Wypisz-wymaluj-matka-1702602490049008/
Zajżyj koniecznie!  :-D

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!