Zabawki w rozwoju dziecka

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Porady dla mam

Zabawki dziecięce nie są tylko rozrywką oraz znalezieniem dziecku zajęcia. Mają duży wpływ na rozwój i proces poznawania świata. Należy również pamiętać o bezpieczeństwie swojej pociechy, wybierając towary sprawdzonych firm.

Zabawa od najmłodszych lat

Rozwijanie kreatywności klockami


Dopasowując rodzaje zabawek do wieku dziecka, warto poznać teorię rozwoju poznawczego człowieka, a właściwie dziecka według Jana Piageta. Wyróżnia on cztery stadia rozwoju. Pierwsze zwie się sensorycznym – dziecko poznaje świat za pomocą zmysłów, tworząc na tej podstawie swój własny świat. Drugie stadium obejmuje dzieci od drugiego do siódmego roku życia. Czym się charakteryzuje? Egocentryzmem poznawczym, brakiem odwracalności myślenia i pojęcia masy oraz objętości. Dzieci od siedmiu do dwunastu lat znajdują się w stadium operacji konkretnych. Oznacza to, że pojawia się odwracalność myślenia, której – jak wspominaliśmy – wcześniej nie było. Z kolei ostatnie stadium według tej teorii nazywane jest stadium operacji formalnych i obejmuje ludzi od dwunastego roku życia. W skrócie można powiedzieć, że właśnie wtedy pojawia się u dziecka abstrakcyjne myślenie. Znajomość wszystkich tych etapów rozwoju dziecka jest ważna, gdy dobieramy rodzaje zabaw oraz zabawek. Na stronie https://www.landtoys.pl/ można zamówić zabawki i gry nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych – wysyłają natychmiastowo, a jeśli coś się nie spodoba, to można zwrócić w ciągu czternastu dni.

zabawki w rozwoju dziecka

Zabawa od najmłodszych lat

Zabawa w każdym wieku powinna rozwijać kreatywność, wyobraźnię i ciekawość świata. Ponadto dzięki temu Wasze pociechy zaczną znajdować swoje ulubione zajęcia, co jest bardzo ważne w kształtowaniu osobowości. Warto zaczynać wcześnie. We wcześniej już wspomnianym sklepie internetowym znajdziemy szeroki wybór zabawek nawet dla dwulatków: https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-2-latka/385. Jak dobrać idealne zabawki dla swojego dziecka? Wystarczy je obserwować i sprawdzać, co je najbardziej interesuje. Ponadto kierujmy się również względami bezpieczeństwa. Wiadomo, że bardzo wczesnym nie damy mu do zabawy czego z małymi elementami, ponieważ mogłoby wziąć to do ust. Może to być maskotka, lalka, zestaw przyborów kuchennych, samochód zabawkowy czy nawet zabawki do piaskownicy.

Rozwijanie kreatywności klockami

Z pewnością każdy z nas pamięta, jaką frajdę sprawiała zabawa klockami. Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju, wielkości, czy tworzywa: https://www.landtoys.pl/pl/c/Klocki/260. Jest to uniwersalna zabawka nadająca się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Można przecież z nich budować wiele konstrukcji takich jak domy (również takie dla lalek), sklepy, czy nawet warsztaty samochodowe i garaże, zamki. To rozwija wyobraźnię, a także umiejętności manualne. Stanowi również dobrą alternatywę dla bardzo zajętych rodziców – pociechy spokojnie mogą się nimi bawić w grupie, jak i w pojedynkę.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem