Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Kultura i sztuka

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Katowice mogą pochwalić się wspaniałym miejscem, jakim jest Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Po wielu latach muzeum doczekało się swojej stałej siedziby. Dzięki temu, odwiedzając to miejsce możecie przeżyć prawdziwą podróż wstecz.

Znajdziecie tam pierwsze komputery, które zdecydowanie różnią się od dzisiejszych laptopów i tabletów. Zobaczycie też, że komputery były kiedyś wielkimi szafami, ważącymi kilkanaście ton, a obsługiwane były nawet przez kilku informatyków naraz.

Zbiory muzeum zostały wzbogacone dzięki wielu darowiznom, ale też niektóre eksponaty pochodzą z własnych zasobów. Wśród darczyńców znaleźć można zarówno prywatnych kolekcjonerów, jak i firmy, czy instytucje.


Wystawa muzeum podzielona jest na okresy. Znajdziecie tutaj pierwsze komputery takich marek jak Commodore, IBM, Amiga, Atari, czy Apple. Spotkacie czeskiej produkcji Teslę, czy polskiej Kobrę. Różny jest również wiek tych komputerów. Pochodzą z lat 60, 70, 80 poprzez lata 90, aż do czasów współczesnych. Oprócz komputerów można również zobaczyć tu inne drobne eksponaty od kalkulatorów po konsole do gier.

Nie ma lepszego miejsca dla pokazania dziecku historii świata komputerów i gier elektronicznych. Zapraszamy do odwiedzania tej wspaniałej atrakcji dziecięcej.

Więcej informacji o ciekawych miejscach w Katowicach i okolicach znajdziecie wchodząc w wyszukiwarkę na naszym portalu.  


Zdjęcia Wikipedia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem