Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Muzeum Krajewskiego w Lanckoronie to niesamowite miejsce, w którym możemy się niemalże przenieść w czasie. Zgromadzono tu bardzo wiele unikanych eksponatów ukazujących życie codziennie polskiej wsi. Zobaczymy tu w pełni umeblowane i wyposażone chaty, sprzętu używane do podstawowych czynności, akcesoria rolnicze, obuwie, ubrania i wiele innych.

Wszystko to doskonale pokazuje jak wyglądało życie naszych przodów na wsi. To doskonałe miejsce by dzieci poznały odrobinę historii w praktyce. 
Muzeum umieszczono w starej chacie, która i z zewnątrz i wewnątrz wygląda niesamowicie. Wewnątrz muzeum znajduje się także sklep z pamiątkami. Warto zwiedzić ten skansen z dziećmi by pokazać im tą ogromną różnice w sposobie życia jaka nastąpiła na przestrzeni kilku pokoleń. 


Muzeum Krajewskiego w Lanckoronie

Jeżeli chcecie odkryć więcej takich miejsc w okolicy i świetnie się bawić całą rodziną to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je wszystkie, a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania ciekawej wycieczki. Życzmy udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem