Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Czeladź

Muzeum Śląskie znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, obecnie wpisuje Strefę Kultury, czyli samo centrum życia kulturalnego stolicy Śląska. Po kopalni pozostało wiele budynków, które na bieżąco są remontowane i udostępniane zwiedzającym muzeum. Jest to nowa siedziba Muzeum Śląskiego i znajduje się przy ul. T. Dobrowolskiego 1.

Oprócz stałych lub czasowych wystaw, muzeum prowadzi również sporo działań edukacyjnych. Zajęcia realizowane są w formie lekcji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz różnorodnych wydarzeń dla odbiorców dorosłych. Proponowane jest uczestnictwo w wykładach, spotkaniach, dyskusjach ale też seanse filmowe, spektakle teatralne, czy koncerty.


Muzeum prowadzi również współpracę ze:

  • szkołami
  • bibliotekami
  • stowarzyszeniami
  • komórkami obsługującymi placówki oświatowe
  • indywidualne konsultacje z nauczycielami

Podejmowane są również działania, których celem jest uczynienie z muzeum miejsca przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami. W muzeum odbywają się zajęcia dla dzieci i dorosłych z dysfunkcjami intelektualnymi, autyzmem, wykluczonych społecznie.

Pamiętajcie muzeum nie musi być nudne, spędzanie w nim czasu to naprawdę świetna zabawa.Wieża wyciągowa szybu kopalnianego "Warszawa"

Na terenie Muzeum znajduje się wieża wyciągowa szybu kopalnianego "Warszawa", na którą można wjechać windą i obejrzeć panoramę całego miasta. Jest to na pewno najlepsza atrakcja dla dzieci. Kto z nas nie chciałby wejść do windy i pojechać nią 40 metrów w górę. Jest to obecnie poza spodkiem najbardziej rozpoznawalny punkt Katowic.

Wieża widokowa jest czynna głównie w sezonie wiosenno - letnim i tylko w czasie dobrej pogody. Zawsze warto upewnić się wcześniej w muzeum, czy szyb "Warszawa" danego dnia jest czynny. Informacje na temat aktualnej możliwości wjazdu na wieżę można zaczerpnąć w kasach lub punkcie informacyjnym. Jednorazowo na wieży może przebywać maksymalnie 10 osób. W zależności od natężenia ruchu zwiedzających, czas przebywania na platformie widokowej regulują pracownicy Muzeum w zakresie od 5 do 15 minut.

Dobra informacja dla wszystkich podróżników. We wtorki muzeum oraz wjazd na taras widokowy jest bezpłatny.

Muzeum jest czynne od 10 do 20.

Zdjęcia: Wikipedia.

Zdjęcia: Zbiory własne.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem