Ogród Botaniczny z mini zoo w Zielonej Górze

Ogród Botaniczny z mini zoo w Zielonej Górze

Autor: m.greczylo@zielona-gora.pl

Opublikowane: około 6 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo lubuskie

Miasto: Zielona Góra

OGRÓD BOTANICZNY Z MINI ZOO

Ogród Botaniczny z Mini Zoo w Zielonej Górze - Rodzinny Spacer w Krainie Natury

Czy marzysz o niezapomnianym rodzinny spacerze, gdzie zarówno Ty, jak i Twoje dzieci, będziecie mieli okazję odkryć magiczny świat roślin i zwierząt? Poznaj Ogród Botaniczny z Mini Zoo w Zielonej Górze, który jest idealnym miejscem na wspólne spędzenie czasu w otoczeniu przyrody!

Ogród Botaniczny z mini zoo w zielonej górze

Początki Ogrodu Botanicznego sięgają czasów, gdy jego głównym celem było upiększanie i pielęgnacja drzew i roślin zielnych. Niestety, po 1945 roku miejsce to zostało zaniedbane, ale radość nadeszła w 2007 roku, kiedy ponownie otwarto te magiczne ogrody. Ich powierzchnia wynosi 2,43 hektara, a rośliny podzielone są tutaj na pięć działów tematycznych.

Przechadzając się po pięknych alejkach ogrodu, poczujesz się jakbyś weszł w zupełnie inny świat, pełen kolorów i zapachów. To także idealne miejsce, aby wprowadzić dzieci w fascynujący świat przyrody. Odkrywając różnorodne gatunki roślin i drzew, dzieci będą miały szansę poszerzyć swoją wiedzę o flory kraju i świata.

Ale to nie wszystko! Dodatkową atrakcją jest Mini Zoo, które z pewnością zachwyci najmłodszych. Kto nie ulegnie drapieżnemu urokowi surykatki czy nie westchnie z zachwytem na widok barwnego pawiego ogona? Wśród mini ZOO czekają na Was także inne urocze zwierzątka, które oczarują dzieci i rozbudzą w nich miłość do zwierząt.

To miejsce stworzone dla całych rodzin, by spędzić razem niezapomniane chwile, nauczając się o naturze i zachwycając się urokami flory i fauny. Ogród Botaniczny z Mini Zoo to doskonałe miejsce na rodzinne spacery, weekendowe wypady i naukę o otaczającym nas świecie.

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego z Mini Zoo w Zielonej Górze, gdzie wspólnie odkryjemy tajemnice przyrody i zatopimy się w magicznym świecie roślin i zwierząt!

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem