Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Sosnowiec

Jeżeli chcecie spędzić czas świetnie się bawiąc, to zapraszamy Was do niesamowitego ogrodu jordanowskiego położonego w Parku Środula w Sosnowcu. Jeżeli jeszcze tu nie byliście to najwyższa pora odkryć to zapierające dech w piersiach miejsce. Można mieć wrażenie, że mieniliśmy planetę. Przygotowano tu wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Spacerując po parku odkryjemy kilka stref przystosowanych dla  młodszych, średnich i starszych pociech. Najbardziej rzucającą się w oczy instalacją jest ogromne linarium z linową piramidą, tunelem, hamakami i zjeżdżalniami. Wspinaczka to świetna zabawa ale i możliwość podziwiania niecodziennych widoków. Cały plac zabaw położony jest na górze więc w pogodne dni ze szczytu wieży można obserwować całą okolicę.


Wszystko to usytuowano na piasku, dookoła znajduje się chodnik i wiele ławek. Możemy więc tu usiąść i obserwować bawiące się dzieci, ale to dopiero początek naszej przygody. Jest to dopiero pierwszy przystanek w naszej podróży po ogrodzie jordana. Zapraszamy dalej do odkrywania kolejnych miejsc. 

ogród jordana sosnowiec środula

Kolejna strefa przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, znajdziemy tu niskie drewniane domki, sprężynowe bujaki, huśtawki typu gniazdo i niskie ścianki wspinaczkowe. Jedną z zabaw może być zabawa w sklep dzięki domkowi z ladą. Dzieci mogą poznać tu także przyrodę, z ziemi wyrastają grzyby i kwiaty. Wszystko to usytuowano na miękkim podłożu. Wyposażenie jest kolorowe i zachęca do świetnej zabawy. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni. Starsze dzieci zapraszamy dalej do odkrywania atrakcji ogrodu. 

ogród jordanowski środula sosnowiec

Karuzele, bujaki i domki ze zjeżdżalniami czekają na nas dalej! Wszystko w przyjemnym zielonym kolorze. Można wyszaleć się tu do woli. Warto dodać, że okolica jest cicha i spokojna. Park na Środuli zaprasza odkrywców. W lecie z każdej strony otacza nas zieleń. Miejsce to stanowi świetną możliwość rekreacji nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców. Czas spędzony tutaj z pewnością będzie czasem relaksu. Nie jest to jednak koniec atrakcji, warto podążać dalej alejkami i odkrywać!

plac zabaw park środula sosnowiec

Ostatnia strefa zabawy to bardzo rozbudowana, wielopoziomowa instalacja z domkami i krętymi zjeżdżalniami. Zawiera ona elementy toru przeszkód i wspinaczki. Całość placu zabaw jest na prawdę imponująca i robi ogromne wrażenie. Możliwości przejścia przez ten labirynt jest nieskończenie wiele. Całość wykonano głównie z drewna i usytuowano na miękkich matach. Warto dodać, że nie są to wszystkie atrakcje tego miejsca. Więcej szczegółów odkryjesz w galerii zdjęć. tam zobaczysz fotografie wszystkich atrakcji. Należy dodać, że jest to jedna z większych stref zabawy w regionie. Można spędzić tutaj całe popołudnie odkrywając nowe możliwości zabawy.  

plac zabaw dla dzieci sosnowiec park środula

Jeżeli jesteście gotowi na świetną zabawę i chcecie odkryć więcej atrakcji dla dzieci w Sosnowcu i okolicy to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne miejsca. Zajrzyj tam, by odkryć place zabaw, parki i zieleńce. Sprawdź je wszystkie, a być może jedno z nich zainspiruje Cie do zorganizowania ciekawej wycieczki. Życzymy miłego dnia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem