Autor: Lars Laj

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo wielkopolskie

Miasto: Gniezno

Lubicie Parki Dinozaurów? Jeżeli tak to mamy dla Was coś specjalnego! Dinopark w Gnieźnie połączony ze świetnym placem zabaw. Położony w okolicach Gniezna  Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia to popularny, dużej wielkości dinopark. W parku jest około 80 modeli naturalnej wielkości dinozaurów, które można obejrzeć wędrując ścieżką edukacyjną. Trasa w parku obok jeziora Rogowskiego i liczy około 2km, więc na nudę nikt nie powinien narzekać. Atutem parku jest też duży plac zabaw, dmuchańce i park linowy.

park dinozaurów gniezno


Zaurolandia posiada muzeum paleontologiczne i park rozrywki wraz z dodatkowymi atrakcjami: w centrum parku znajduje się dwuhektarowy plac zabaw, kolejka elektryczna, dmuchane zjeżdżalnie, a także dodatkowe atrakcje takie jak basen z łódkami, park linowy i quady. W parku Zaurolandia każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Gdzieś pod koniec gadów z jury ze ścieżki odchodzi boczna droga na wielki, piaszczysty plac zabaw, obok placu zabaw jest stanowisko archeologiczne do odkopywania szkieletu dinozaura. 

Dla najmłodszych gości parku ogromną atrakcją jest wielki plac zabaw. Są tradycyjne huśtawki i karuzele oraz inne niecodzienne zabawki. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach plastycznych lub zostać paleontologiem-odkrywcą, wykopując z piachu ogromny szkielet tyranozaura.

Park dinozaurów, powstał w 2007 roku, leży w Rogowie, na Pałukach, niedaleko Muzeum w Biskupinie przy drodze między Poznaniem, a Bydgoszczą nad jeziorem Rogowskim. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem