Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo opolskie

Miasto: Opole

Jeżeli chcecie odkryć świat sprzed miliardów lat, przenieść się w czasy dinozaurów, a przy tym przeżyć jeszcze moc przygody, to Jura Park w Krasiejowie będzie idealnym do tego miejscem/ Park Dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie to piękny i nowoczesny park rozrywki, atrakcyjny dla całej rodziny, leżący ponad 20 km na wschód od Opola i 5 km od Ozimka. Wśród atrakcji dla dzieci znajdziecie tutaj ścieżkę edukacyjną wzdłuż której dzieci rozpoczynają swoją najdłuższą przygodę z dinozaurami. Dzięki ilości występujących tutaj dinozaurów Jura Park Krasiejów jest jednym z największych w Europie.
To właśnie tutaj możliwe jest również zwiedzanie pawilonu paleontologicznego oraz uczestnictwo w warsztatach, na których dzieci mają do wyboru poznać tajniki zawodu paleontologa, spreparować szkielet dinozaura, stworzyć i pokolorować własnego dinozaura lub przejść praktyczny kurs płukania złota. Prawdziwą gratką dla wszystkich spragnionych wrażeń będzie przejazd tunelem czasu i zwiedzanie multimedialnego Oceanarium. Na pokładzie kolejki przemierzającej tunel zobaczycie Wielki Wybuch, zajrzycie w głąb morza, dowiecie się jak powstała Ziemia i Układ Słoneczny. Jura Park ma wiele innych atrakcji, które nie będziemy zdradzać, to trzeba po prostu przeżyć.

W 2014 roku została otwarta nowa atrakcja - Park Nauki i Ewolucji Człowieka, niezwykle multimedialne futurystyczne muzeum cyfrowe, gdzie z pokładu promu kosmicznego poznajemy zawiłe losy naszych przodków.

W 2014 roku została otwarta nowa atrakcja - Park Nauki i Ewolucji Człowieka, niezwykle multimedialne futurystyczne muzeum cyfrowe, gdzie z pokładu promu kosmicznego poznajemy zawiłe losy naszych przodków.

Na terenie parku nauki i rozrywki znalazło się również miejsce na wielkie place zabaw, w tym małpi gaj w koronach drzew, dmuchańce, trampoliny. Dla najmłodszych przystosowano plac zabaw z huśtawkami, bujakami, instalacjami ze ściankami wspinaczkowymi, pajęczą sieć, wieżę ze zjeżdżalniami. Stanowi to dużą część całego parku, ponad 3000 m.

Oprócz placu zabaw na terenie parku znajduje się również wesołe miasteczko z karuzelami, zjeżdżalniami, automatami do gier, trampolinami. Jak w każdym wesołym miasteczku znajdziemy tutaj mini rollercoaster, statek piracki, karuzele łańcuchowe, czy basen z kulkami.

Fani kina również będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i skorzystać z oferty kina 5D, w którym to oprócz obrazu 3D, można doznać również wrażeń dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, czy zapachowych.

Oprócz strefy zabawy Jura Park Krasiejów oferuje również strefę wypoczynku i relaxu. Na terenie znajduje się małe jeziorko, po którym można pływać rowerkami wodnymi. Dla spragnionych wypoczynku znajdzie się miejsce na plaży.

Park nauki i rozrywki Jura Park w Krasiejowie zdecydowanie skradł nasze serca. Na pewno będziemy tam wracać. To naprawdę super miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje Parku są dla wszystkich dostępne i urozmaicone – uczą, bawią, zapadają w pamięć.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem