Park Edukacyjny Interakcje Dąbrowa Górnicza

Park Edukacyjny Interakcje Dąbrowa Górnicza

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Zabawa zabawą, a gdzie miejsce na rozwój? Jeżeli wszędzie szukasz możliwości rozwoju swojego dziecka to świetnie trafiłaś! Park Edukacyjny Interakcje w Dąbrowie Górniczej to nauka połączona z zabawą. W pięknej zielonej przestrzeni zlokalizowano całe mnóstwo najróżniejszych urządzeń.

Park edukacyjny

Dokładniej rzecz biorąc jest to kilkanaście instalacji muzycznych i naukowych. Brzmi ciekawie? To dopiero przedsmak. Jak wiadomo muzyka ma znaczący wpływ na rozwój dzieci. Wspomaga kreatywność, wrażliwość i zdolności analityczne. Właśnie dlatego na terenie parku warto bliżej pozznać:

  • bębny tybetańskie,
  • unikalne cymbały wykonane z drewna egzotycznego,
  • kamienny litofon,
  • plenerowy panel muzyczny.

park edukacyjny interakcje dąbrowa Górnicza

W parku stanęły również urządzenia naukowe i sensoryczne, takie jak:

  • peryskop,
  • eko-memory,
  • naukowy hex,
  • kompas
  • i...

 

... to już musicie odkryć sami. Urządzenia pozwalają na samodzielne przeprowadzanie ciekawych eksperymentów na świeżym powietrzu. To właśnie dlatego warto odwiedzić ten park w Dąbrowie Górniczej i spędzić tutaj popołudnie.

Plac zabaw

Podążając ścieżkami parku odkryjecie jeszcze jedną z wielu atrakcji tutaj zlokalizowanych. Jest to nowoczesny plac zabaw usytuowany wśród drzew. Zlokalizowano tutaj bardzo ciekawy domek ze zjeżdżalnią, kilka huśtawek i karuzele. Dzieci mogą pobawić się w piaskownicy i powspinać po najróżniejszych instalacjach. Całość jest silnie nastawiona na rozwój motoryki. Warto dodać, że wszystko jest tu kolorowe i zachęca do świetnej zabawy. Wyposażenie placu zabaw wykonano głównie ze stali i drewna. Całość usytuowano na trawiastym podłożu. Nietrudno tu trafić, gdyż z daleka słychać już odgłosy świetnie bawiących się dzieci.

 

park edukacyjny w dąbrowie górniczej

 

Jeżeli chcesz odkryć dla swoich dzieci więcej takich miejsc to zapraszam Cię serdecznie poniżej, gdzie przygotowaliśmy kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu całą rodziną. Odkryj je wszystkie a być może zainspiruje Cię to do zorganizowania kolejnej ciekawej wycieczki. Życzymy udanej zabawy i miłego dnia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem