Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 3 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Radzionków

Gdzie najlepiej wybrać się z dziećmi w Radzionkowie? Wybór jest prosty! Tego wręcz nie można przeoczyć, a mowa tutaj oczywiście o Parku Księża Góra w Radzionkowie.  Znajdziecie tutaj całe mnóstwo najróżniejszych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Nie mniej ważne jest także samo miejsce. Cały kompleks znajduje się na wzniesieniu. dookoła jest zielono, cicho i przyjemnie. Szybko można zapomnieć tutaj o miejskim zgiełku. 

Jest to cały kompleks rodzinnej rekreacji, gdyż w niewielkiej odległości usytuowano:

  • Place zabaw
  • Park Linowy Maluch MOSiR Radzionków 
  • Boisko trawiaste
  • Śląski Ogród Botaniczny 
  • Orlik Radzionków 

Na szczególną uwagę zasługuje plac zabaw oraz park linowy Maluch. To właśnie te obiekty sprawiają dzieciom najwięcej zabawy. W pogodne dni już z daleka słuchać radosne okrzyki zabawy, Plac zabaw, wykonany głównie z drewna wyposażono w domki ze zjeżdżalnią, piaskownice, huśtawki a także instalacje do wspinaczki. W parku linowym dzieci mogą poczuć się jak w bajce. Miedzy drzewami zamocowano drewniane domki połączone linowymi korytarzami. Cała trasa liczy kilka przeszkód i można ją pokonywać niezliczoną ilość razy! Oprócz wspinaczki między drzewami na ziemi usytuowano kilka instalacji i drążków. To niesamowita atrakcja spragnionych ruchu dzieci. 

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.

Dla nieco starszej młodzieży i dorosłych przygotowano tutaj siłownię zewnętrzną. Znajduje się tu wiele różnorodnych urządzeń do ćwiczeń. Dzięki nim możemy przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała. Możemy tu zadbać o kondycję i poprawić sprawność. Na terenie ośrodka MOSiR znajdują się boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę. To coś dla fanów gier zespołowych. 

Wszędzie usytuowano wiele ławek i miejsc do siedzenia. Możemy więc tu odpocząć i cieszyć się piękną okolicą, Jest to doskonałe miejsce na przystanek podczas dłuższej, rodzinnej wycieczki rowerowej. Warto się tu wybrać chociaż raz ale ostrzegamy! Na pewno nie będzie to jeden jedyny raz bo dzieci nam na to nie pozwolą - z pewnością będą chciały tu wrócić!

Jeżeli chciałabyś odkryć więcej takich miejsc rodzinnej rekreacji to poniżej przedstawiamy kolejne propozycje. Sprawdź je wszystkie a być może zainspiruje Cię to do zorganizowania kolejnej niesamowitej, rodzinnej wycieczki. Jeżeli to miejsce Ci się spodobało to udostępnij je swoim przyjaciołom na Facebooku. Życzymy miłego dnia i udanej zabawy, 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem