Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Sosnowiec

Park miejski im. Jacka Kuronia położony w dzielnicy Kazimierz Górniczy w Sosnowcu to na prawdę niesamowite miejsce oferujące moc różnorodnych atrakcji dla dzieci

Jeżeli wybierzecie się tutaj samochodem i zaparkujecie od strony ulicy Armii Krajowej to park powita Was niesamowitym ogrodem jordanowskim. Zlokalizowano tu plac zabaw z bardzo ciekawym wyposażeniem, jesteśmy pewni, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Są tu wszystkie standardowe atrakcje jakie znamy z placów zabaw i o wiele, wiele więcej. Rozbudowane i wysokie domki ze zjeżdżalniami, bujane koniki, huśtawki, wszystko jest kolorowe i zachęca do świetnej zabawy.

 

plac zabaw sosnowiec kazimierz górniczy

Z ogrodu jordanowskiego możemy wyjść bezpośrednio do parku im. Jacka Kuronia. Podążając alejkami parku będziecie zupełnie otoczeni zielenią. Widoki są na prawdę piękne. Warto podążać alejkami parku, by odkryć wszystkie jego zakątki. Bardzo szybko odkryjecie, że w parku znajdują się trzy zbiorniki wodne. Okrągły, Leśny i Smug. Wzdłuż ich brzegów znajduje się bardzo wiele ławek, altanek i miejsc, w których można usiąść w cieniu i cieszyć się otaczającą przyrodą.

 

park Jacka Kuronia Sosnowiec

 

Niesamowitą atrakcją dla najmłodszych jest Mino Zoo zlokalizowane w centralnej części parku. Znajdziemy tu liczne zagrody z wieloma gatunkami zwierząt leśnych i hodowlanych. Sarny, osły, kozy, kaczki, kury to tylko niektóre z nich. Zwierzęta można oglądać z bardzo bliska i poczuć się jak w prawdziwym lesie pełnym leśnych zwierząt. Dzieci mogą poznać tutaj wiele gatunków i zobaczyć je na własne oczy. Wycieczka tutaj będzie więc najlepszą lekcją przyrody w praktyce. 

 

mini zoo w sosnowcu park Jacka Kuronia

 

Podczas spaceru warto dobrze się rozglądać, gdyż w trawach i między drzewami czeka kilka ukrytych figurek zwierząt. Duży ślimak i fontanna z rybą to tylko niektóre z nich. Atrakcje dla dzieci stanowią także liczne mostki pozwalające swobodnie poruszać się po parku.

Dla fanów bardziej aktywnej rekreacji park oferuje liczne ścieżki rowerowe. Pozwalają one objechać park dookoła. Rodzinna wycieczka rowerowa w Sosnowcu powinna koniecznie na swojej trasie zawierać park Kuronia. 

Jesteśmy pewni, że jeżeli wybierzecie się tu chociaż raz, to będziecie chcieli tu wracać stale. Park oferuje wiele możliwości aktywnej rekreacji i trudno nawet poznać je wszystkie podczas jednej wizyty. Dzieci będą zachwycone placem zabaw i zwierzętami w mini zoo. Zbliżając się do parku z daleka słuchać już okrzyki radości.

Z całą pewnością polecamy park im. Jacka Kuronia w Sosnowcu, spędzicie tu niezapomniane chwile w rodzinnym gronie. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem