Autor: Promocja Wojkowice

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Wojkowice

Park miejski w Wojkowicach to duży kompleks rekreacyjny dla całej rodziny. Składa się on z kilku części.: parku ze ścieżką zdrowia, wielu skwerów z ławkami i kwietnikami, kilku scen, placu zabaw, siłowni pod gołym niebem i wielu innych. Park zaczyna się dużym deptakiem, który prowadzi do sceny głównej. Z tego centralnego miejsca rozchodzą się ścieżki wiodące wśród rozmaitych atrakcji. Jedna strona parku sprzyja aktywności fizycznej, ścieżka zdrowia prowadzi wzdłuż rozmaitych urządzeń do ćwiczeń,
park miejski w Wojkowicach
 
Na drugiej stronie parku znajdziemy wiele tablic informacyjnych dotyczących ochrony środowiska oraz gatunków zwierząt i roślin występujących w okolicy. Nie zapomniano także o fanach gier planszowych, przygotowano tu stoliki z szachownicami, by można było doskonalić swoje umiejętności wśród zieleni. Spokojna okolica sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi. Z pewnością Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 
Jeżeli spodobało Ci się to miejsce to podziel się z nim innymi udostępniając tą stronę. Będzie nam bardzo miło. A jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc dla dzieci w Wojkowicach to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je koniecznie a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki. Życzymy Ci miłego dnia i udanej zabawy! 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem