Autor: Chorzów wprawia w ruch

Opublikowane: około 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Chorzów

Duży kompleks rekreacyjny "Sztygarka" w Chorzowie składa się z placu zabaw i wieży wyciągowej "Prezydent".

Plac zabaw zachęca najmłodszych rozbudowanym domkiem ze zjeżdżalniami, rozmaitymi linowymi instalacjami do wspinaczki, bujanymi konikami, huśtawkami i piaskownicą. Atrakcje wykonano głównie ze stali i usytuowano na piaszczystym podłożu. Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Dookoła wśród alejek usytuowano wiele ławek, na których można miło spędzić czas w zielonej okolicy obserwując bawiące się dzieci.

plac zabaw dla dzieci Chorzów kompleks Sztygarka

Nad całym kompleksem króluje Szyb Prezydent. Warto wspiąć się na górę osłoniętymi klatką schodami, by podziwiać widok rozciągających na Chorzów i Park Śląski. To bardzo unikatowa atrakcja, którą będąc w pobliżu koniecznie trzeba zobaczyć.

Okolica jest zielona, cicha i spokojna, kompleks ze wszystkimi atrakcjami to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji. Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc w tej okolicy to sprawdź poniżej, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy? Być może jedna z propozycji zainspiruje Cię do zorganizowania niezapomnianej rodzinnej wycieczki. Życzymy miłego dnia i udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem