Autor: marketing@saternus.pl

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo łódzkie

Miasto: Łódź

Dla wszystkich, którzy kochają piękną przyrodę mamy w Łodzi coś specjalnego! Park Julianowski im. Adama Mickiewicza. Jest to aż 49,4 ha zieleni i rozmaitych atrakcji dla całej rodziny. Jedną z nich jest oczywiście niesamowity plac zabaw w formie statku usytuowany nad brzegiem jednego z parkowych zbiorników wodnych.

Plac Zabaw jest to jedna wielka instalacja zabawowa w formie statku, a konkretnie dwumasztowca. Dzieci, by się dostać na pokład muszą wspiąć się po pajęczynie lub wejść po ściance wspinaczkowej. Na pokładzie oraz wewnątrz statku zamontowano liczne drabinki i instalacje poprawiające sprawność. Możemy tu także pograć w kółko i krzyżyk. Dzieci stojąc na mostku i patrząc na jezioro mogą poczuć się jak prawdziwy kapitan! Jest to także świetna okazja do zrobienia fotki. Z powrotem na dół można dostać się przy pomocy dwóch zjeżdżalni albo pionowej rury – w strażacki sposób. Całość umieszczona jest na piaszczystym podłożu, więc idąc z naszymi milusińskimi w to miejsce obowiązkowo zabieramy zabawki do piasku.

plac zabaw dla dzieci Lódź Park Julianowski

Plac zabaw został wykonany przez firmę Saternus

Obok placu zabaw znajduje się kilka ławek oraz trawiasta polana. Możemy tu wiec usiąść na ławce albo rozłożyć kocyk na trawie i obserwować nie tylko bawiące się pociechy ale również podziwiać okolicę. Warto nacieszyć oczy wszechobecną zielenią, cieszyć się spokojem i ciszą. Należy podkreślić, że jest to jedno z nielicznych tak bogatych w przyrodę miejsc.

Warto dodać, że z roku na rok możemy podziwiać jak zmienia się park, oczywiście na plus! Park Julianowski to już nie tylko przyroda, stawy, powstały tu również: miejsce do grillowania z dwiema altanami, park linowy ze skałkami wspinaczkowymi, siłowania plenerowa połączona z placem zabaw, a także plenerowe dj-studio. Cały park usytuowany w obrębie ulic: Zgierskiej, Sowińskiego, Jaworowej, Folwarcznej, al. Róż, Karłowicza. Jeżeli jesteście bądź wybieracie się do

Jeżeli właśnie jesteście lub wybieracie się do Łodzi to polecamy oznaczyć Park Julianowski jako jedno z miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Życzymy więc miłego dnia!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem