Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 4 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo mazowieckie

Miasto: Warszawa

Gdzie wybrać się z dziećmi w Warszawie? Z pewnością na to pytanie odpowiedzi jest wiele. Jeżeli jednak zawęzimy to pytanie to możemy z czystym sumieniem polecić Ci świetny plac zabaw w dzielnicy Włochy.  Znajduje się w parku Marka Kotańskiego i zajmuje sporą jego cześć. Na całość składa się kilka stref rekreacyjnych, dla najmłodszych przygotowano tu plac zabaw, boiska, siłownię zewnętrzna oraz coś dla naszych czworonożnych pupili - psi plac zabaw. Taki zbiór atrakcji daje na prawdę ogromne możliwości. Wszystko to robi wrażenie, zwłaszcza jeżeli dodamy do tego radosne okrzyki dzieci w ciepły letni dzień. 


Na placu zabaw znajdziemy rozmaite atrakcje. Od początku w oczy rzuca się ogromny wóz strażacki z drabiną i rurą zjazdową jak w każdej dobrej remizie. Dzieci mogą stanąć w szoferce za jego kierownicą i poczuć się jak sam Strażak Sam! Jest to także świetna okazja do zrobienia sobie fotki. Tuz obok usytuowano domki drewniane ze zjeżdżalniami. Można więc się wspinać, zjeżdżać wprost do piasku i świetnie się przy tym bawić. Nie zapomniano tu o podstawowym elemencie każdego placu zabaw, są więc  huśtawki, bujane koniki, mała karuzela i piaskownice. 

plac zabaw warszawa włochy park kotańskiego

W drugiej części placu na najmłodszych czekają instalacje sprawnościowe. Można tu poćwiczyć koordynację i równowagę. Największą atrakcją są wysokie, kilkukondygnacyjne linaria. Po wejściu na górę można sięgnąć wzrokiem powyżej drzew i zobaczyć nie tylko plac zabaw z góry ale także większy kawałek Warszawy. 

Całość usytuowano na piasku i na trawie. Na terenie placu znajduje się wiele ławek, możemy tu usiąść i obserwować bawiące się dzieci.  Dla bezpieczeństwa cały teren został ogrodzony. Jest to bez wątpienia świetne miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia bez konieczności wyjazdu za miasto. 

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje na świetną, wspólną zabawę. Zobacz co dla Ciebie mamy, a być może zainspiruje Cię to do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki w warszawie. Życzymy miłego dnia i udanej zabawy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem