Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Żory

Plac zabaw dla dzieci w Parku Cegielnia w Żorach

Od strony ulicy Folwareckiej w Parku Cegielnia czeka ka na Was niesamowity kompleks rodzinnej rekreacji! Znajdziecie nowoczesny plac zabaw, duże i bogato wyposażone miasteczko ruchu drogowego, park linowy, skatepark, parkourpark i ogromną siłownie zewnętrzną. 

Zbliżając się do tego miejsca już z daleka słyszeć będziecie radosne okrzyki dzieci i widzieć czubek 6-metrowej linowej wieży. Plac zabaw składa się tu z kilku części Pierwsza z nich, która najbardziej rzuca się w oczy to linarium o powierzchni 400 m2. Jest to zestaw linowych wież i przeszkód połączonych mostkami i wyposażonych w zjeżdżalnie. Są to niesamowite instalacje do wspinaczki, które zapewnią wiele dobre zabawy, Warto także wspiąć się na szczyt wieży i cieszyć się widokiem na cały obiekt. 

 

plac zabaw w parku cegielnia żory

 

Tuż obok znajduje się część dla młodszych dzieci. Na terenie ogrodzonego placu zabaw usytuowano kilka interesujących domków z niskimi zjeżdżalniami. W samym centrum znajduje się instalacja fabryka piasku, a po bokach rozlokowano huśtawki i huśtawki dla niemowląt. Wyposażenie placu zabaw nawiązuje do tropikalnej wyspy, znajdziemy tu plamy i morskie zwierzęta. Wszystko wykonano główne z plastiku i drewna, a usytuowano na piasku. Atrakcje, jakie tu znajdziemy są przystosowane dla dzieci od 5 do 14 lat.

 

plac zabaw dla dzieci park cegielnia żory

 

Na terenie placu i wszędzie dookoła rozlokowano wiele ławek, możemy tu usiąść w zielonej okolicy i obserwować bawiące się dzieci. Nad ławkami i piaskownicą rozciągnięto tu materiałowe zadaszenie mające chronić przed ostrym słońcem.

Wszystko to sprawia, ze jest to świetne miejsca na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie. Będąc tutaj warto wybrać się także do Parku Cegielnia i odkryć jego wszystkie ciekawe zakątki, usiąść na jednej z ławek, pojeździć na rolkach lub wrotkach.  Jest to także świetne miejsca na przystanek podczas dłuższej wycieczki rowerowej.

Jeżeli jesteście gotowi na świetną zabawę i chcecie odkryć więcej ciekawych miejsc dla dzieci w Żorach to sprawdźcie koniecznie poniżej "zobacz również" tam czekają na Was kolejne niesamowite propozycje na spędzenie wolnego czasu w niezapomniany sposób. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem