Autor: miastodabrowagornicza@gmail.com

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Ogromny teren rekreacyjny rozciągający się dookoła zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Ścieżka obiegająca akwen ma długość ok. 6 km. Jest to raj dla rowerzystów, rolkarzy i biegaczy, marzących o pięknych widokach podczas aktywnej rekreacji. Przy ścieżce znajduje się wiele ławek, na których można miło spędzić czas lub odpocząć po treningu. Oprócz ścieżki rowerowej znajdziemy tu dużą i szeroką plażę, gdzie sezonowo działa kąpielisko.

Główna atrakcją plaży jest długie, oświetlone, drewniane molo. Tuż obok znajduje się także siłownia pod gołym niebem i nowoczesny plac zabaw. oba obiekty dla bezpieczeństwa zostały ogrodzone. Okolica jest zielona, cicha i spokojna, z Pogori III, można łatwo przedostać się na teren zbiornika Pogoria IV, gdzie również przygotowano bogatą ofertę aktywnej rodzinnej rekreacji.

Kąpielisko Pogoria III

Główną atrakcją w sezonie letnim jest kąpielisko z wyznaczonymi strefami kąpieli i nadzorem ratownika. Długa i szeroka plaża zapewni sporo miejsca wszystkim, którzy chcą zażyć kąpieli wodnej i słonecznej. Tuż przy plaży usytuowano molo widokowe, z którego można podziwiać panoramę jeziora. 

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej

Plac zabaw - Pogoria III 

Przy głównym deptaku znajduje się duży i nowoczesny plac zabaw z imponującą instalacją w formie statku. Ciekawie nawiązującą do tutejszego jeziora. Poza tym na placu znaleźć można rozbudowane domki ze zjeżdżalniami, instalacje do wspinaczki, bujane koniki, piaskownicę. Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Wszystko to umieszczono na piaszczystym podłożu. Dookoła znajduje się kilka ławek, z których można obserwować bawiące się dzieci. Obiekt jest częściowo ogrodzony. 

plac zabaw pogoria III

Siłownia zewnętrzna - Pogoria III

Na terenie siłowni umieszczono dziewięć podwójnych przyrządów do ćwiczeń, dzięki którym można zadbać o swoją sprawność fizyczną i poprawić kondycję. Podłoże stanowi miękką, kolorowa, gumowa mata. Dookoła ustawiono kilka ławek. Cały obiekt dla bezpieczeństwa został ogrodzony. 

siłownia zewnętrzna w dąbrowie górniczej

Zbiornik Pogoria III sąsiaduje ze zbiornikiem Pogoria IV, który także posiada bardzo szeroką ofertę rekreacyjną.

 

Warto się tu wybrać nie tylko w sezonie letnim. Każda pora roku jest dobra by w tak piękne okolicy spędzić niezapomniane rodzinne chwile. Warto dodać, że przy głównym deptaku na Pogorii III znajduje się wiele restauracji i knajpek, które stanowią doskonałe zaplecze gastronomiczne. Przy jeziorze na tzw "Cypelku" znajduje się także wiata grillowa i palenisko do ogniska. To może być prawdziwie rodzinna przygoda!

Kompleks jest jeden z wielu nowoczesnych obiektów dla dzieci w Dąbrowie Górniczej. Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc w tej okolicy zobacz już teraz poniżej „Zobacz również”. Z nami nigdy nie będziesz się nudzić.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem