Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy Katowice Medyków 16

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy usytuowano w Katowicach przy ul. Medyków 16. Nie jest to przypadkowa lokalizacja, gdyż tuż obok znajduje się Śląski Uniwersytet Medyczny. 

Plac zabaw zachęca wszystkie dzieci do świetnej zabawy! Czas spędzony tutaj może znacznie przyczynić się do poprawy sprawności ruchowej i być jednym z elementów rehabilitacji. Znajdziemy tu instalacje zabawowe oraz huśtawkę przystosowane do wjazdu wózkiem. Zainstalowano też specjalną karuzelę. Uwagę zwracają rozmaite instalacje do wspinaczki i trenowania równowagi oraz część muzyczną. Ta instalacja pozwala dzieciom odkrywać bogactwo dźwiękowy wydawane przez różne przedmioty. Nie zabrakło tu także wyposażenia jakie znamy z innych placów zabaw, są to bujane koniki, huśtawki i drabinki. Dzieci mogą pograć tu także w kółko i krzyżyk. Wyposażenie usytuowana na miękkim, bezpiecznym podłożu lub na trawie. Wszystko jest kolorowe i zachęca do beztroskiego szaleństwa.


rehabilitacyjny plac zabaw katowice

Okolica jest zielona, cicha i spokojna. Dookoła placu zabaw usytuowano wiele ławek, możemy więc usiąść i miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Cały plac dla bezpieczeństwa został ogrodzony. Jest to jedno z niewielu takich miejsc, tak dobrze przystosowanych dla dzieci z niepełnosprawnościami. Warto odkryć to miejsce i przekonać się, że rehabilitacja może być fajna i odbywać się na świeżym powietrzu. 

Jeżeli chcecie odkryć więcej takich miejsc to koniecznie sprawdźcie poniżej "zobacz również" tam znajdziecie kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w Katowicach w ciekawy sposób.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem