Zapraszamy do odkrycia Skansenu Taboru Kolejowego w ChabówceW Chabówce, położonej ok. 2 km od centrum Rabki-Zdroju, znajduje się Skansen Taboru Kolejowego. Powstał on w 1994 roku w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej utworzono parowozownię. Wszelkiego rodzaju pojazdy szynowe zaczęto w tym miejscu gromadzić już w latach 80. XX wieku.
Tabor, zebrany w Skansenie, jest na tyle różnorodny, że z pewnością zainteresuje nawet najbardziej wymagającego pasjonata. W ekspozycji można znaleźć unikalne, ukazujące rozwój kolejnictwa na ziemiach polskich, zabytki w postaci parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów – osobowych i pocztowych, pługów, żurawi, i wielu innych.
Wartość historyczną taboru doceniano już wielokrotnie, wykorzystując go w wielu produkcjach telewizyjnych, teatralnych i filmowych. Te największe to m.in. „Złoto Dezerterów”, „Lista Schindlera”, „Przygody dzielnego Wojaka Szwejka”, „Przedwiośnie”, „Karol”, „Katyń”.
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, wychodząc naprzeciw turystom i pasjonatom, w sezonie letnim w weekendy proponuje przejażdżki pociągami retro, które poruszają się na trasie Chabówka - Mszana Dolna.

Wycieczka historycznym składem dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz pozwala na aktywne obcowanie z historią.
Do 31 sierpnia 2017r. Skansen można zwiedzać:
– w dni robocze w godz. od 8:00 do 15:00,
– w soboty, niedziele i święta od godz. 8:00 do godz. 18:00.
Bilet ulgowy kosztuje 4zł (Dzieci powyżej 4 roku życia do ukończenia 24 roku życia), bilet normalny kosztuje 8zł. Przewodnik 40zł (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej). Orientacyjny czas zwiedzania 1-1,5h. Skansen najlepiej zwiedzać w chłodne dni.