Autor: radaseniorow@rabka.pl

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Rabka-Zdrój

W 2014 roku w rabczańskim Parku Zdrojowym pojawiła się nowa atrakcja dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach. W sezonie wakacyjnym otwarto tutaj najnowocześniejszy w Małopolsce kompleks Skate i Trialparku wraz z torem do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich.

skatepark rabka-zdrój 


Rabczański skatepark umożliwia doskonalenie swoich umiejętności nie tylko amatorom jazdy na rolkach i desce, ale także uprawianie takich dyscyplin sportu jak: trial, bmx, rowery górskie, letni i zimowy snowboard, parkur, zarówno w wydaniu zawodowym i amatorski. Na terenie skateparku wykonano nawierzchnię w formie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami. Oprócz przeszkód betonowych zamontowano gotowe przeszkody ze sklejki laminowanej.

skatepark w rabce zdrój skate park w rabce zdrój   

Na terenie trialparku powstały przeszkody terenowe, rozmieszczone pomiędzy istniejącymi drzewami. Obszar trialparku podzielono na 3 strefy w których umieszczono różne rodzaje przeszkód: strefa A w której usypano kopiec ziemny wys. ok. 150 cm i osadzono w gruncie kamienie, głazy i skały; strefa B z przeszkodami drewnianymi wykonanymi z kłód i pni drzew w powiązaniu z głazami; strefa C z przeszkodami wykorzystującymi drewniane szpule kablowe.

  

Największą nowością, niespotykaną dotąd w tego typu ośrodkach, jest jednak tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich, w którym swoje umiejętności będą mogły szlifować osoby poszkodowane przez los.

 

tor do jazdy na wózkach inwalidzkich rabka zdrój

skatepark w Rabce Zdroju

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem