Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Radlin

Zapraszamy do pierwszej tężni na terenie przemysłowej części śląska. Obiekt ten powstał z myślą o specjalistycznej profilaktyce zdrowotnej wynikającej z działalności górniczej na terenie śląska.  Tężnia została zbudowana na terenie o wymiarach 3,95 m x 24,00 m co jest bardzo fajnym wynikiem. Sama zaś solanka została specjalnie dostarczona na potrzeby zadbania o zdrowie. 


Decydując się na wycieczkę do tężni musimy się udać do północnej części miasta, tuż przy granicy z Rybnikiem, w malowniczym, zielonym zakątku przy ul. Wypandów, przy Szlaku Emmy i Marcela i trasie rowerowej relacji Radlin PKP – Zalew Rybnicki.


Dla osób wolących transport samochodowy tuż przy terenie tężni około 300 m został rozpoczęty projekt mający na celu wybudowanie wygodnego parkingu. Ma on pomieścić 40 samochodów oraz trzy małe busy. Projekt rozpoczął się w styczniu 2018. Obecny parking może pomieścić 10 samochodów ale w niedużej odległości znajduje się mnóstwo miejsc gdzie można zostawić auto i zrobić odrobinę dłuższy spacer.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem