Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Olsztyn woj. śląskie

 

Zamek w Olsztynie woj. śląskie

Czy warto odwiedzić Olsztyn w woj. śląskim z dziećmi? Zdecydowanie tak! To niesamowite miejsce, do którego warto się wybrać, by poznać historię tego miejsca i podziwiać piękne widoki. Będzie to także czas spędzony bardzo aktywnie! Spacer po pagórkach zapewni dużo ruchu na świeżym powietrzu. Motywacji do odkrywania co znajduje się za kolejnymi skałami nam nie zabraknie gdyż ruiny Zamku w Olsztynie otacza piękna okolica Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Zamek został wzniesiony na początki XIV wieku i należał do systemu Orlich Gniazd. Do dziś z zamku zachowały się mury części mieszkalnej, wieże: cylindryczna i kwadratowa, fragmenty murów budynków gospodarczych, częściowo także piwnice oraz fundamenty kuźnicy i ślady dymarek.

 

 

To bardzo ciekawe miejsce, w którym ruiny zamku mieszają się z wznoszącymi się nad powierzchnię ziemi skałami. Warto zwiedzić nie tylko olsztyński zamek, ale także poznać całą okolicę i cieszyć się niepowtarzalnymi widokami Jury Krakowsko - Częstochowskiej

 

zamek w olsztynie atrakcje dla dzieci

 

Ruiny zamku w Olsztynie są udostępnione do zwiedzania odpłatnie. Dodatkowo płatne jest także wejście na wieżę, z której można podziwiać widok na okolicę. Aktualny cennik znajduje się na stronie Zamku.

Warto dodać, że zamek znajduje się nieopodal centrum Olsztyna, gdzie zlokalizowano ciekawy rynek. Te dwa miejsca łączy spacerowy deptak. Idąc wzdłuż niego po obu stronach mijamy wiele straganów z pamiątkami, restauracji, lodziarni i knajpek. 

Olsztyn i tutejsze ruiny zamku to doskonałe miejsce na rodzinny piknik, spacer lub całodniową wycieczkę. Będąc w tej okolicy należy koniecznie tu przyjechać.

Jeżeli jesteście gotowi na świetna zabawę i chcecie odkryć więcej atrakcji dla dzieci i zamków w tej okolicy to sprawdźcie koniecznie wszystkie miejsca na Szlaku Orlich Gniazd:

 

 

Fotografie:

  • Olsztyn6 By Chemik12 - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl,
  • Olsztyn7 Autor: Łukasz Śmigasiewicz  Licencja CC BY-SA 3.0 pl
  • Olsztyn8 By Skarabeusz - Praca własna, GFDL, 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem