Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo kujawsko-pomorskie

Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim to czteroskrzydłowy zamek, wzniesiony nad brzegiem Jeziora Zamkowego na północ od miasta Radzyń Chełmiński. Obecnie w stanie trwałej ruiny. Historia zamku sięga XIII wieku. Początkowo była to fortyfikacja wzniesiona z drewna i kamienia. Z czasem wzniesiono całkowicie murowany zamek. 

Do dzisiaj z zamku Krzyżackiego częściowo zachowało się skrzydło południowe z kaplicą (bez sklepienia), fasada w prawie pełnej wysokości, dwie narożne wieżyczki, przyległa do niego część skrzydła wschodniego, partie murów pozostałych skrzydeł oraz piwnice. Z przedzamcza zachowały się prawie w całości dolne partie murów południowego i zachodniego.


Ruiny zamku Krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim  są udostępnione zwiedzającym. Jest możliwość wejścia na obie narożne wieże, z których roztacza się rozległy widok na okolicę. W piwnicach znajdują się wystawy m.in. makiet budowli średniowiecznych i narzędzi tortur.

Podczas zwiedzenia województwa kujawsko-pomorskiego warto odwiedzić zamek i pokazać dzieciom odrobinę historii w praktyce. Wejście na wierze wiąże się z pokonaniem wielu schodów ale widok w 100% rekompensuje poniesione wysiłki.

Ceny biletów:

  • ulgowy – 6 zł
  • normalny – 8 zł


Fotografie:

  • Z1 - By Czonek - Praca własna, GFDL, 
  • Z2 - By Łukasz Niemiec - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem