Atrakcje dla dzieci w Bielsku Białej

Zastanawiasz się jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci w Bielsku Białej? Chciałbyś wiedzieć, gdzie ich szukać? Sprawdziliśmy to! Mamy dla Ciebie zbiór miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, a każde z nich posiada osobną wizytówkę ze zdjęciami, opisem i dokładną lokalizacją. Odkryj wszystko już teraz i wybierz te, które najbardziej Cie zainteresują. Poznaj Bielsko od strony atrakcji i rozpocznij dobrą zabawę już dziś!     

Studio Filmów Rysunkowych

Które z dzieci nie zna Bolka i Lolka albo Reksia? Pewnie każde je kojarzy. To właśnie w Bielsku-Białej powstały animowane seriale o najbardziej znanych chłopcach w Polsce i pieskim amancie. Studio Filmów Rysunkowych oferuje wiele atrakcji - podczas zwiedzenia dzieci zapoznają się z procesem tworzenia filmów, odkryją tajniki filmowania, tworzenia scenariuszy, a na sam koniec zasiądą w kinowym fotelu, by móc zobaczyć bielskie animowane produkcje. Podczas produkcji rodzice będą mogli powrócić do lat dziecięcych, kiedy każdy śledził przygody Bolka i Lolka, a ich pociechy będą miały możliwość spotkania idoli znanych z ekranu telewizora.

Rzeźby Bolka i Lolka oraz Reksia

W mieście tych dwóch znamienitych postaci polskiej animacji, nie mogło zabraknąć ich rzeźb. Reksio pilnuje bielskiej fontanny, z kolei Bolek wskazuje na globusie Lolkowi, gdzie znajduje się Bielsko-Biała. Fotografia z bielskimi bohaterami jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki po mieście.

bolek i lolek bielsko biała

Błonia - raj dla dzieci w Bielsku Białej

Bielskie Błonia to ogromny plac zabaw, boiska, skatepark, pumptruck, pole do mini-golfa, miasteczko ruchu drogowego, park linowy, basen... Moc atrakcji dla dzieci w jednym miejscu. Mnóstwo huśtawek, kilka zjeżdżalni, piaskownice i wiele, wiele innych urządzeń na największym placu zabaw w mieście. A tę niekrótką chwilę rodzice mogą wykorzystać na odpoczynek - czy to na ławce, czy w jednym z punktów gastronomicznych, z których mogą obserwować swoje bawiące się pociechy.

atrakcje dla dzieci błonia Bielsko Biała

Zamek Sułkowskich

Najstarszy budynek w Bielsku-Białej - wizytówka miasta i wspomnienie minionych czasów Średniowiecza. Pięknie oświetlony szczególnie nocą, jednak zachwyca także w dzień. W zamku Sułkowskich regularnie odbywają się warsztaty oraz lekcje historyczne dla najmłodszych dzieci – dzięki temu, w formie zabawy, np. poprzez wykonanie herbu miasta, mogą zapoznać się z historią Bielska-Białej.

zamek sułkowskich Bielsko Biała

Dębowiec i Szyndzielnia

Bielsko-Biała - miasto w górach. Wystarczy kilka minut jazdy autobusem albo samochodem, by móc pooddychać świeżym powietrzem, pospacerować leśnymi ścieżkami, zobaczyć panoramę całego miasta. I dla dzieci można znaleźć tutaj atrakcje - całoroczne, takie jak tor saneczkowy, który będzie z pewnością wyzwaniem dla dziecka w każdym wieku, czy kolejka linowa, którą można dojechać na szczyt Szyndzielni, z kolei zimą na Dębowcu działa stok, który w razie konieczności jest sztucznie naśnieżany.

kolejka linowa Bielsko Biała

Park Słowackiego w Bielsku Białej

Jeden z najbardziej atrakcyjnych parków miejskich w Bielsku Białej. Trzy nowoczesne fontanny, duży plac zabaw, alejka małego rowerzysty. Tuż obok trzy boiska, w tym bieżnia lekkoatletyczna. Zimą działa tutaj największe miejskie lodowisko, z kolei latem na pobliskiej scenie Bielskiego Centrum Kultury, odbywają się występy, koncerty i przedstawienia - często z myślą o młodszych widzach.

atrakcje dla dzieci park słowackiego Bielsko Biała

To tylko kilka najlepszych atrakcji dla dzieci w Bielsku. Więcej odkryjesz klikając "Atrakcje" w menu po lewej stronie.  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem