Wakacje, ferie czy choćby weekendowy wyjazd to ten szczególny czas kiedy rodzina ma czas być tylko dla siebie. To czas na integrację, nowe doświadczenia, emocje i wspomnienia, które pozostają w sercu na długo. W Karpaczu szczególnie dbamy więc właśnie o rodziny z dziećmi. Miasto pod Śnieżką oferuje moc atrakcji i specjalnie przygotowaną ofertę na każdą porę roku i na każdą pogodę.

W lecie rodziny z dziećmi zachęcamy do krótkich wycieczek pieszych w Karkonosze – trasę do schroniska nad Łomniczką czy do Samotni da radę przejść prawie każdy maluch, no może – z małą pomocą rodziców. Jeśli szukacie Państwo spokojnej trasy na spacer z wózkiem dziecięcym – czerwony szlak od Orlinka do schroniska nad Łomniczką będzie idealny. Na maluchy, które rozpiera energia, czeka trasa zdrowia na górze Pohulanka w centrum miasta, z kilkunastoma przyrządami gimnastycznymi, na których można się porządnie wyszaleć i zmęczyć. Również wizyta w Parku Bajek na Wilczej Porębie pozwoli rozładować energię, bo to prawdziwe królestwo dzieci, z placem zabaw, trampoliną i wieloma innymi atrakcjami. Odpoczynek znajdziecie wszyscy przy zaporze na Łomnicy – można tu poobserwować i nakarmić kaczki, a w upalne lato popluskać się w lodowatej wodzie prawdziwej górskiej rzeki.

Na odważnych czekają parki linowe, tory saneczkowe i Krucze Skały, na których można spróbować swoich sił we wspinaczce – oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Niemałych emocji dostarczy udział w napadzie na bank w pobliskim Western City. Wyciszenia poszukajcie w lokalnych muzeach – Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek czy w Karkonoskich Tajemnicach – to nie tylko ekspozycje, ale również spora dawka wiedzy o terenie, na którym się znajdujecie. A jeśli podczas pobytu w Karpaczu nie natknęliście się jeszcze na Ducha Gór - zajrzyjcie do Muzeum Lego, gdzie stoi figura Karkonosza zbudowana z tysięcy dobrze Wam znanych klocków.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem