Konin to miasto warte uwagi oraz bliższego poznania

Koniński Słup Drogowy

Koniński Słup Drogowy - najstarszy znak drogowy w Europie, podchodzi z XII w.

Jego niewątpliwym atutem jest nader korzystne, z różnych względów, położenie: w samym centrum Polski, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. To miasto, w którym szanuje się i pielęgnuje lokalną historię, ale i nie szczędzi wysiłków, aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju postępu i nowoczesności. To miasto otwarte na pomysły, nowe rozwiązania, inwestycje a przy tym pełne rozmaitych potencjałów i – wciąż niewyczerpanych - możliwości. Jednym słowem: centralne miejsce na mapie naszego kraju, które zasługuje na to, aby zająć centralne miejsce w naszym życiu.

Koniński Bulwar Nadwarciański

Koniński Bulwar Nadwarciański.

Na granicy Konina przebiega autostrada A2, przez miasto droga alternatywna dla niej DK 92, droga krajowa 25 z północy na południe, a także międzynarodowa trasa kolejowa. Tak dobre położenie logistyczne stwarza doskonałe warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dbamy także o naszych najmłodszych mieszkańców, a co za tym idzie - ich rodziców. W mieście mamy ponad 60 placów zabaw, trzy kryte baseny, lodowisko, boiska sportowe, ściankę wspinaczkową oraz szereg instytucji kultury, rekreacji i sportu z bogatymi ofertami działania.

park wodny aquapark w Koninie

Centrum rekreacyjno-sportowe z mini-Aquaparkiem wodnym.

Najbliższe okolice Konina, to rejon bardzo dobry do uprawiania sportów wodnych, wędkowania i wypoczynku. Dlatego też często tereny te nazywane są "małymi Mazurami".

przystań w Gosławicach

Katamaran "Pociejewo"  w przystani w Gosławicach.

Pływa po nich katamaran "Pociejewo", należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Przystań w Gosławicach. Wiele jezior, poprzez kanał Warta - Gopło, ma połączenia żeglowne z Wisłą i wybrzeżem Bałtyku. Niedaleko miasta znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Wybudowana tam bazylika jest jedną z największych świątyń w Europie.

park Fryderyka Chopina w Koninie

Park im. Fryderyka Chopina jest pełen atrakcji dla wszystkich.

Konin to także laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. M.in.: konkursu Nasza Gmina w Europie, Europejskiego Certyfikatu Standaryzacji Ekologicznej, wyróżnień: Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom, Najlepsze Miasto w dziedzinie wykorzystania Funduszy Unijnych, rankingów inwestycyjnych "Wspólnoty" oraz Europejska Gmina Europejskie Miasto "Gazety Prawnej".

jezioro zator w Koninie

Na położonym w centrum miasta Jeziorku Zatorze można uprawiać żeglarstwo.

Zapraszam z całego serca do odwiedzania Konina, zachęcam do jego poznawania. I zapewniam, że jesteście tu Państwo mile widziani.

Józef Nowicki
Prezydent Miasta Konina


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem