Zielono mi... czyli witamy w Pile!

Piła to urokliwe miasto, malowniczo położone nad rzeką Gwdą, otulone lasami, rezerwatem Kuźnik i licznymi jeziorami. To dynamicznie rozwijające się miasto ludzi młodych, a także dzięki terenom rekreacyjnym, miejsce wypoczynku i relaksu.


Piła aktywnie…

Sport i rekreacja są dla mieszkańców naszego miasta bardzo ważne. Dzięki bogatej ofercie ośrodków sportu i rekreacji oraz swej lokalizacji Piła jest doskonałą bazą wypadową do uprawiania wielu dziedzin sportowych. Dorośli i dzieci, starsi i młodsi, mieszkańcy i turyści słowem wszyscy, którym bliska jest maksyma „w zdrowym ciele, zdrowy duch” każdego dnia korzystają ze sportowych atrakcji, a jest z czego wybierać – park linowy przy jeziorze Płotki, trasy Nordic Walking i liczne ścieżki rowerowe, a także siłownie na wolnym powietrzu. Siłownie pozwalają na swobodne treningi „pod chmurką”, które pozwolą zadbać o kondycję, poprawić sprawność fizyczną i zrelaksować się. Amatorzy aktywności ruchowej z większą dawką adrenaliny wybierają skoki ze spadochronem i bujanie w obłokach na paralotni albo też zdobywanie pilskich terenów na quadach i crossach. A ci, którzy cenią sobie odpoczynek z mniejszą dawką aktywności ruchowej, korzystają z oferty AquaParku, w którym skorzystać można z sauny, hydromasażu, jacuzzi, grać w squasha, pływać zarówno w basenie sportowym, jak i części rekreacyjnej z ławeczką do hydromasażu, dwoma kaskadami wodnymi, dyszami masującymi, gejzerami oraz sztuczną rzeką i brodzikiem dla dzieci. Dodatkową atrakcją jest lodowisko czynne w sezonie zimowym, które stanowi miejsce doskonałej zabawy dla całych rodzin.
Piła z wodą w tle...

Nasze miasto otoczone jest czterema jeziorami, nad którymi pilanie oraz turyści mogą zaczerpnąć świeżego powietrza i odpoczywać na łonie natury. Jeziora Piaszczyste i Płotki są najczęściej odwiedzanymi kąpieliskami, na których w sezonie letnim plaż strzegą ratownicy, a dojazd w okolice ośrodków rekreacyjnych możliwy jest dzięki komunikacji miejskiej. Ośrodek rekreacyjny nad jeziorem Płotki to również miejsce, w którym turyści skorzystać mogą z oferty noclegowej w nowoczesnych domkach zlokalizowanych bardzo blisko jeziora oraz dwóch baz nurkowych i wypożyczalni sprzętu wodnego. Dodatkową atrakcją jest podwodny park dinozaurów znajdujący się na dnie jeziora Płotki idealne miejsce dla zapalonych nurków. Dla tych natomiast, którzy zostaną na brzegu gwoździem programu może być wynurzający się z wody dinozaur imieniem Dromeo, który bywa widoczny dla mieszkańców niczym potwór z Loch Ness. Nie małą atrakcję w mieście stanowi również tramwaj wodny Gordalina”, z którego można korzystać w okresie od maja do września.                                   fot. R. Judycki

 

Piła po godzinach…

Wieczorami w urokliwych kawiarniach i restauracyjkach w centrum miasta, można spotkać się ze znajomymi, napić się gorącej czekolady lub herbaty, aromatycznej kawy, grzanego wina lub zjeść pyszną kolację. Nocami w pubach i klubach panuje taneczna gorączka. Oprócz zdobywania parkietu można również spróbować swoich sił wokalnych w karaoke czy pograć w kręgle. Kalendarz cyklicznych imprez miejskich jest imponujący o każdej porze roku. Majówka, zimowe ferie, powitanie lata, pożegnanie wakacji, liczne koncerty oraz pikniki, juwenalia, spektakle teatralne, jarmark bożonarodzeniowy, Blues Express to tylko niektóre z atrakcji odbywających się regularnie w naszym mieście.


Piła otwarta dla dzieci…

Najmłodsi nie mają czasu na nudę! Piła jest miastem, w którym nie brakuje atrakcji usytuowanych we wszystkich dzielnicach miasta, by wszyscy pilanie mieli szansę z nich korzystać. Warto odwiedzać liczne place zabaw, zarówno te mniejsze znajdujące się na osiedlach, jak i większe w parku miejskim czy parku na wyspie – znajdujące się w różnych zakątkach Piły, umożliwiają dostęp do wszystkich atrakcji dzieciom i opiekunom. W mieście znaleźć można także boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę, a także ścieżki rowerowe.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem