Autor: marketing@jurapark.pl

Opublikowane: około 23 godzin temu

Kategorie: Park rozrywki

Województwo: Województwo świętokrzyskie

Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce zarówno do wypoczynku jak i do rodzinnej zabawy.

Atrakcje bałtowskiego kompleksu to:

JuraPark - park dinozaurów . Zajmuje obszar 3,5 ha. Ścieżka dydaktyczna wśród około 100 modeli dinozaurów podzielona jest na okresy geologiczne – dzięki czemu możemy poznać następujące po sobie gatunki zwierząt.   Każdy model wyposażony jest w tablicę opisową, z której dowiemy się ciekawostek  na jego temat i świata w którym żył. Dinozaury w naszym JuraParku wykonane są w naturalnych rozmiarach. Największym ulubieńcem dzieci jest oczywiście król dinozaurów – T-Rex.  Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

- Muzeum Jurajskie - dwie sale muzealne wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata (skamieniałości i minerały),

Prehistoryczne Oceanarium - głębia oceanu pokazana za pomocą trójwymiarowego przekazu. Wśród prezentowanych rekonstrukcji zobaczyć możemy  m.in.: megalodona, mozazaura, liopleurodona, plezjozaura i wiele innych.

- Zwierzyniec Bałtowski - to safari zajmuje obszar ponad 40 hektarów. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska (żubry, jelenie, daniele, bydło szkockie, watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Po terenie Zwierzyńca poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem. Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne).

Cinema 5D - Kino Emocji – dzięki nowoczesnej technologii widz staje się aktywnym uczestnikiem scen odgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

 - Sabatówka  czyli Wioska Czarownic- świat wiedźm i czarownic, miejsce warsztatów edukacyjnych – „warsztaty z czarownicą”,

- Park Rozrywki - rozrywka dla całej rodziny, znajdziemy tu takie urządzenia jak: karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych,

- Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, długość wyciągu wynosi 135 m, długość zjazdu - 382 m, maksymalna prędkość zjazdu - ok. 40 km/h. Prędkość wózka może być regulowana przez uczestnika w zależności od odwagi.

Stary Młyn – ponad 100 letni i ciągle działający młyn. Tutaj możemy zobaczyć proces przemiany ziarna w mąkę.  Część przestrzeni została zaadoptowana na potrzeby galerii z dziełami sztuki pięknej jak i użytkowej (zabawki, wyroby wikliniarskie i garncarskie) będące efektem pracy artystów z regionu.

Skansen Pszczeli – na terenie skansenu możemy zapoznać się z różnymi formami uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Dowiemy się o wybitnym znaczeniu pszczół dla istnienia człowieka.

Kraina Koni - ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni. Ośrodek prowadzi naukę jazdy. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.

Kamienne Oko - miejsce do kąpieli z  piaszczystą plażą, zjeżdżalnie, wydzielone sektory do pływania i opieka ratownika, pola namiotowe, kempingowe,

-Żydowski Jar - Zaginiony Świat Dinozaurów - spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie przy wysokich ścianach wąwozów napotykamy autentyczne tropy dinozaurów,

BAŁTÓW ZIMĄ

Wioska Świętego Mikołaja co roku w grudniu do Bałtowa przybywa Święty Mikołaj.  Razem z ekipą pracowitych elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół czeka na dzieci i ich rodziców w swojej chacie. Obok Wioski Świętego Mikołaja znajduje się ogromny zimowy Park Rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził.

Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” - Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to najlepszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wyposażony jest  w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

- sześć (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów.
- 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.
- dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.
- dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska.

NOCLEGI

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się całoroczne domki wypoczynkowe. Domki podzielone są ze względu na standard na domki typu schroniskowego i rodzinnego. Informacje i cennik noclegów na stronie http://www.juraparkbaltow.pl/zaplanuj-wizyte/noclegi/

Obok kompleksu znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne – www.agrobaltow.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem