Autor: info@miedzyzamkami.com

Opublikowane: około 18 godzin temu

Kategorie: Noclegi

Województwo: Województwo śląskie

 
       
Między Zamkami 
Gospodarstwo Agroturystyczne dla rodzin z dziećmi
 
 
 
 
Recepta na udane wakacje - znana od pokoleń...
 
Stare porzekadło mówi, że szczęśliwe dziecko to brudne dziecko. Zgadzacie się z tym? My zdecydowanie tak! A gdzie najłatwiej ubrudzić się, ale tak zdrowo? Oczywiście, na wsi! Rodzice nie powinni wstydzić się, że dziecko jest umorusane błotem czy trawą, a na jego dłoniach widać przegląd wszystkich kolorów farb, którymi malował. Podobno to właśnie z takich dzieciaków wyrastają geniusze i optymiści… 
 
Choć może zabrzmieć to zabawnie - z dziećmi jest trochę jak z roślinami - najlepiej rosną na świeżym powietrzu. Nie ma lepszego sposobu aby zachęcić dziecko do biegania i zabawy na dworze, niż zaprowadzić go tam gdzie są łąki, lasy i wiejskie podwórka. Kiedy dodamy do tego obecność zwierząt - tych domowych i tych gospodarskich - wyjdzie nam sprawdzona od wielu pokoleń recepta na najlepsze na świecie wakacje!
 
 

Skoro już mamy doskonały pomysł na wakacyjną przygodę - pozostaje nam tylko miejsce, gdzie możemy to zrealizować. I tak, szukając wakacyjnego zakwaterowania, nasze oczy powinny skierować się na słoneczne południe Polski. 
Jura Krakowsko - Częstochowska to wciąż jeszcze mniej popularny region turystyczny, dzięki czemu wypoczniemy w spokoju (o który ciężko latem nad morzem czy na Mazurach)! Wyjątkowo ciekawy pod względem turystycznym, pozwala na swobodne zaplanowanie dwutygodniowego wypoczynku z aktywnym planem zwiedzania! Średniowieczne zamczyska i warownie, przepiękne miejsca widokowe, wapienne skały idealne do nauki wspinaczki, zalewy o wysokiej klasie czystości wody, zabytki sakralne i wiele miejsc przygotowanych z myślą o najmłodszych turystach - gwarantują fantastyczną zabawę i ciekawą, edukującą przygodę.
W razie niepogody okolice pozwalają także na zaplanowanie wycieczek 'pod dachem' - do śląskich i małopolskich kopalni, interaktywnych muzeów i okolicznych parków wodnych.
 
 
Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami, położone w samym centrum Jury Krakowsko - Częstochowskiej gości klientów już od ponad 10 lat! Od kilku lat wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze rodzin z dziećmi, gwarantując udany, zdrowy, wiejski wypoczynek.
Teren Gospodarstwa to niemal 3 ha, z których aż 6 tysięcy metrów kwadratowych zagospodarowanych zostało na potrzeby turystów!
 
Zwolnij! - czyli turystyka w duchu SLOW...
 

 • ciepłe, komfortowe pokoje z łazienkami - bez hotelowej rutyny - w stymulujących, radosnych kolorach (żółta barwa ścian, która odzwierciedla życiodajne ciepło otulające ziemię, a także radość i optymizm wraz z różowymi akcentami, które reprezentują delikatność dziecięcego świata)

 • domowe, wiejskie jedzenie, przygotowywane w oparciu o naturalne składniki z okolicznych gospodarstw rolnych, wspierane składnikami z własnego chowu (jaja, kozie mleko, sery, przetwory owocowe i warzywne, nalewki). Potrawy, za którymi rodzice przepadali w dzieciństwie - często zapomniane, oraz te popularne dzisiaj, za którymi przepadają najmłodsi - przygotowywane z miłością i pasją

 • wiejski ogród, charakteryzujący się naturalnością - prowadzony bez chemicznych, szkodliwych dla zdrowia oprysków, który pozwala na swobodny wypoczynek na łonie natury (leżaki dla gości - bezpłatnie, koce piknikowe w pokojach). Otoczenie pól i lasów gwarantuje piękne widoki i wspaniałe ścieżki na spacery.

 • atrakcje (infrastruktura) dla dzieci:
  - plac zabaw z domkiem, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnią, huśtawkami i piaskownicą
  - basen rozporowy o wielkości ok. 20 m2 i ok. metra głębokości (monitorowany)
  - mini boiska: do piłki nożnej, siatkówki/badmintona i kosz do koszykówki
  - sprzęt sportowy (piłki, paletki etc) do bezpłatnego wypożyczenia
  - 6 tysięcy metrów ogrodzonego terenu do biegania!

 warsztaty dla dzieci - codzienne popołudniowe zajęcia animacyjne, uzależnione od wieku i predyspozycji naszych najmłodszych gości, a także od panującej aury pogodowej

obrządek przy zwierzętach - jak to na wsi, obowiązkowym punktem każdego dnia jest obrządek przy zwierzętach, które dzieci razem z Gospodarzem wyprowadzają na wybiegi, karmią, przynoszą wodę. Ten punkt programu dotyczy również zaopatrywania kuchni w świeże składniki - młodzi adepci rolnictwa wyciągają więc jaja z kurnika, a najodważniejsi mogą spróbować swoich sił w dojeniu kozy!

konkursy dla najmłodszych - konkurs "Zdrowo jem", który zachęca do ładnego jedzenia i nie tylko. Udział we wszystkich aktywnościach, wzorowa postawa 'młodego rolnika' - charakteryzująca się dbałością o zwierzęta i inne osoby wypoczywające w naszej agroturystyce stanowią podstawę do tego aby stać się członkiem Elitarnego Klubu Jurajskiego Smyka

 

Gotowi na niezapomniane wakacje?

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.miedzyzamkami.com

a także do kontaktu e-mailowego: info@miedzyzamkami.com oraz telefonicznego pod numerem: 660 753 672


 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem