Lato na Wawelu – Poznaj budowle miasteczka wawelskiego

Lato na Wawelu – Poznaj budowle miasteczka wawelskiego

Data wydarzenia: 01.08.2023 - 11.08.2023

Opublikowane: 7 miesięcy temu

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Kraków

Zamek Królewski na Wawelu to jedno z najbardziej znanych i malowniczych miejsc w Polsce. Tysiące turystów z kraju i zagranicy odwiedza to magiczne miejsce każdego roku, by zanurzyć się w historii i pięknie królewskiego zamku. Jednak malo kto wie, że na terenie Wawelu niegdyś istniało tajemnicze „miasteczko wawelskie”, które przez wieki stanowiło ważny punkt w historii Polski. Teraz istnieje wyjątkowa okazja, by poznać tę zapomnianą część Wawelu, która niegdyś tętniła życiem - wystarczy wziąć udział w wydarzeniu „Poznaj budowle miasteczka wawelskiego”.

Spacer po nieistniejącym „miasteczku wawelskim” jest propozycją nie tylko dla miłośników historii, ale również dla rodzin szukających ciekawego i edukacyjnego spędzenia czasu w wakacje. Wydarzenie, organizowane przez Zamek Królewski na Wawelu, wprowadza uczestników w fascynujący świat dawnych czasów, kiedy to okolice zamku tętniły życiem i kultura kwitła.

Lato na Wawelu

„Miasteczko wawelskie” było miejscem, gdzie znajdowało się ponad trzydzieści budynków, w tym dwa gotyckie kościoły, które niestety już nie istnieją. Cenne zabytki uległy zniszczeniu, gdy Wawel przekształcił się w koszary wojskowe. Jednak podczas tego wydarzenia, zwiedzający będą mieli szansę wyruszyć na poszukiwania śladów dawnych budynków, które stanowiły serce tego urokliwego miasteczka.

Wędrując po terenie Wawelu, uczestnicy zobaczą zachowane średniowieczne baszty, fragmenty murów obronnych oraz usłyszą niesamowite historie, związane z tym mistycznym miejscem. Przewodnicy opowiedzą o życiu w „miasteczku wawelskim”, codziennych zajęciach jego mieszkańców oraz o ważnych wydarzeniach, które miały tu miejsce.

Wydarzenie odbywa się pod okiem doświadczonych przewodników, którzy pasjonująco opowiadają historie i wiedzą, jak zachwycić zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Dzięki temu spacerowi rodziny będą miały okazję nauczyć się wielu interesujących faktów o polskiej historii i architekturze w formie przystępnej i zabawnej.

Ponadto, „Poznaj budowle miasteczka wawelskiego” to również doskonała okazja do spędzenia czasu razem z rodziną. Wszyscy członkowie będą mieli okazję razem odkrywać tajemnice Wawelu, dzielić się swoimi obserwacjami i wspólnie zgłębiać wiedzę. To doskonały pretekst, by spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, rozwijając jednocześnie zainteresowanie historią.

Miejsce zbiórki: przed Biurem Rezerwacji Zamek Królewski Wawel
Odpłatność: 20 zł
Dostępne terminy:
-1 sierpnia, godz. 10:00
-1 sierpnia, godz. 13:00
-4 sierpnia, godz. 11:30
-4 sierpnia, godz. 14:30
-8 sierpnia, godz. 10:00
-8 sierpnia, godz. 13:00
-11 sierpnia, godz. 11:30
-11 sierpnia, godz. 14:30
 
Rezerwacji należy dokonywać na stronie internetowej Zamku Królewskiego na Wawelu. 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem