Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego

Data wydarzenia: 04.03.2017 - 14.05.2017

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Województwo: Województwo pomorskie

Miasto: Gdańsk

NAJWIĘKSZA W POLSCE

WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

GALERIA METROPOLIA GDAŃSK

4 MARCA – 14 MAJA 2017


DRUGA EDYCJA – DWIE STREFY

STREFA 1
NIESAMOWITA PREMIEROWA EKSPOZYCJA

                        Symbole Gdańska z klocków Lego


Stocznia Gdańska

Model powstał ze względu na olbrzymią wartość symboliczną i historyczną jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Trójmiasta, który wraz z górującymi nad stocznią żurawiami stanowi nieodłączny element panoramy Gdańska.

Stadion Energa Gdańsk

Na fanów piłki nożnej czeka prawdziwa atrakcja – zbudowany z klocków Lego gdański stadion będący areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Aleja Gwiazd

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń - starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką. Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.

Agnieszka Radwańska

Najlepszą polską i trzecią w rankingu WTA tenisistkę Agnieszkę Radwańską zbudowano z 40 tysięcy klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu.

Marcin Gortat

214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych talentów to Marcin Gortat – jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, a jej bohater trzyma w rękach piłkę do koszykówki – również z klocków.

Rafał Sonik i jego quad

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego. Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Największy na świecie samolot wykonany 
z miliona klocków Lego

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. W Gdańsku po raz pierwszy na pokładzie pojawi się nowy pasażer – obecny prezydent Stanów Zjednoczonych DONALD TRUMP. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

                          Wielka kolekcja STAR WARS

W Gdańsku organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Human Body - nietypowa lekcja biologii 

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

EREBOR – Samotna Góra

Erebor jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedzibą krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.                   

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

  STREFA 2

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

Kino Edukacyjne


Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 350 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Gdańsku można „rysować” i „pisać” klockami,  a  stworzone przez dzieci samochody
z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Zapraszamy codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00.

Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem