Ahoj przygodo! "PIRATKA"

Najlepsza książka przygodowa na wakacje dla dzieci.

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Literatury dziecięcej, w której mowa jest o piratach z pewnością na rynku książki dla małych czytelników nie brakuje. Mamy kilka „pirackich” tytułów, ale nie mają one nic wspólnego z dzisiejszą lekturą, którą chcieliśmy się z Wami podzielić. Tym razem mowa będzie o piratce – dziewczynce! Bardzo nietypowa to bohaterka, której charakter to połączenie klasycznej Pippi z nowoczesną buntowniczką. Cóż może wyniknąć z takiego zderzenia dwóch osobowości?

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


„Piratka” to baśniowa, magiczna opowieść napisana i zilustrowana przez Magdalenę Kalupę. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka i jest przepięknie wydana! Twarda oprawa i liczne malownicze obrazy zachwyciły mnie i moje dzieci od pierwszego spojrzenia. Dzieci są wzrokowcami, a ilustracje w książkach dla nich przeznaczonych mają ogromne znaczenie, dlatego tak bardzo ważne jest obcowanie z tymi pięknymi i wartościowymi. W Piratce można się rozmarzyć i zachwycać. Z ciekawostek dodam, iż autorka stworzyła książkę troszkę „na opak” bo otóż najpierw powstały ilustracje, a później do nich dołączyła treść. 

piratka książka dla dzieci

 

Książka dedykowana jest dzieciom w wieku około 6-10 lat. Historia, czasem nieco feministyczna, czasem konwencjonalna i bajkowa, dodatkowo z lekkim pazurem i humorem spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Na ponad 130 stronach znajdziemy 11 rozdziałów, które „do stu przegniłych ślimaków” musicie przeczytać!

Madlen to rudowłosa Król Piratów. Tak – król, a nie królowa! Ona nie daje się zaskoczyć nikomu, ani niczemu. Nie boi się też wyzwań, bo pokonała Sinobrodego i przejęła jego tytuł, skarby i statek. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, a odwaga to jej drugie imię. Nie ma w sobie skromności, gdyż uwielbia bogactwo, a skrzynie pełne kosztowności są jej marzeniem. Nie rozstaje się ze swoją strzelbą, charakterystycznym kapeluszem i małym przyjacielem – szczurem o imieniu Szkorbut. Jest coś jeszcze, co warto wiedzieć o tej bohaterce – nade wszystko uwielbia jeść. Ma niepohamowany apetyt, który często daje o sobie znać.

Madlen ma na swym koncie liczne morskie podboje, a jedna z nich miała szczególny przebieg. Podczas burzy ogromna fala zmyła ją z pokładu i załoga statku została bez kapitana. Od tej pory w życiu Madlen zaczną się dziać rzeczy niezwykłe. Przygody pełne strachu, śmiechu i emocji nie dadzą Wam się nudzić. Dziewczynce towarzyszyć będą dwie syrenki – Nadine i Selene, z którymi połączy je prawdziwa przyjaźń.

O co będzie tak zaciekle walczyć Madlen? – O marzenia! Ta twardo stąpająca po ziemi, a raczej w głębinach oceanu dziewczyna dobrze wie czego chce i dąży do tego z ogromną siłą i wiarą. Książka udowadnia młodym czytelnikom, że każda dziewczynka może być kim tylko chce, może spełniać się w wybranej przez siebie roli. Nie musi poddawać się stereotypom, nie musi robić „co wypada”, nie musi być królową, może być królem!

przygodowa książka dla dzieci piratka

 

piratka książeczka dla dzieci na wakacje

 

piratka opis książki dla dzieci

 

piratka recenzja książki

 

recenzja książki przygodowej piratka

 

piraktka książka dla dzieci

 

piraktka książka dla dzieci

 

piraktka książka dla dzieci

 

piraktka książka dla dzieci

 

Jeżeli oczekujecie słodkiej bajki o uroczej bohaterce to ta lektura nie jest dla Was. Tutaj znajdziecie za to emocjonujące walki, magiczne stwory, ogromną siłę i wiele życiowych prawd, które dodadzą Wam skrzydeł oraz wiary we własne siły i marzenia. Pod pryzmatem kontrowersyjnej bohaterki znajdziemy to, czego tak bardzo brakuje wielu młodym osobom. Ważna i potrzebna lektura, idealna na prezent. Polecamy.

 

koszyk

 

Więcej pięknych i wartościowych książek dla dzieci

znajdziecie na stronie:


www.wNaszejBajce.plMogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem