5 pięknych i wartościowych książek dla dzieci od lat 7

Odkryj je wszystkie, a być może jedna z nich będzie Waszą wspólną ulubioną książką.

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Zapraszamy dziś do lektury pięciu popularnonaukowych książek dla młodych czytelników. To pozycje wartościowe i pięknie wydane. Będą idealnymi prezentami dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, na każdą okazję. Jeżeli chcecie sprezentować starszakom mądrą i nietuzinkową pozycję to sięgnijcie po te tytuły. Wszystkie książki przeczytałam z ośmioletnim synkiem i dziesięcioletnią córką i z całą pewnością mogę polecić je dzieciom w podobnym wieku, a nawet starszym. Myślę, że również dorośli znajdą tu wiele tematów, w które z satysfakcją się zagłębią. Najlepszy czas to ten wspólnie spędzony, a czytać głośno warto nawet dziesięciolatkom.


5 pięknych i wartościowych książek dla dzieci od lat 7

Na wznowienie tej pozycji warto było czekać! To nowe wydanie przebojowej książki edukacyjnej, która zamieni was w kosmicznych odkrywców. Lektura cudownego duetu Aleksandry i Daniela Mizielińskich to prawdziwa dawka wiedzy o wszechświecie opatrzona licznymi, przystępnymi rysunkami.

Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty, rakiety, sondy i teleskopy, wiadomości wysyłane w kosmos, podróż na Marsa i poszukiwanie życia na obcych planetach to tylko garstka wiadomości, jakie znajdziecie na przeszło stu stronach książki. Wszechświat pełen jest tajemnic, a nasza planeta jest tylko maleńką kropką w tej ogromnej przestrzeni. Warto ją odkrywać podczas wspólnej, rodzinnej lektury. Bardzo przystępny spis treści pomaga szybko odnaleźć wyszukiwaną frazę. Moim dzieciom najbardziej spodobał się pomysł na stworzenie własnego Układu Słonecznego mając do dyspozycji piłkę plażową i ziarnko grochu. Syn od czasu tej lektury wciąż buduje z klocków przeróżne łaziki i marzy by kiedyś polecieć na Marsa. Bardzo ciekawa książka, w której zawarta wiedza z pewnością pomoże w edukacji szkolnej.

książka dla dzieci Tu jesteśmy

książeczka dla dzieci Tu jesteśmy

Tu jesteśmy książka dla dzieci

Tu jesteśmy

ksiazka dla dzieci do lat 7

Tu jesteśmy


 

„Biblia opowiedziana i objaśniona”


Wydawnictwo: Papilon


Autor: Jean-Michel Billioud


Ilustracje: Hélène Georges

Zdecydowanie to najpiękniejsze wydanie Biblii jakie mamy w swojej biblioteczce, a uwierzcie – mamy ich sporo! Ten wyjątkowy przewodnik skierowany jest do całej rodziny. To pozycja do czytania, jak i podziwiania ilustracji. Obrazy są naprawdę przepiękne. Urzekające jest to, że autorzy tak doskonale potrafili odczytać między świętymi słowami to, o czym często wcale się nie mówi. To pozycja, która zachwyci nie tylko ludzi wierzących, ale również tych, którzy uznają Biblię za ważny tekst kultury, który po prostu należy znać.

Znajdziecie tu:

 • 60 najważniejszych postaci i wątków Starego i Nowego Testamentu
 • krótkie i ciekawe objaśnienia każdej z opowieści
 • kontekst historyczny, społeczny i kulturowy oraz codzienność ludzi żyjących w omawianej epoce

Bardzo przystępna treść, liczne objaśnienia i ciekawostki gwarantują, że lektura w całości wyczerpuje temat. To ponad 170 stron wartościowej treści, którą odebraliśmy jak doskonałą książkę przygodową. Zwrócono tu nawet uwagę na zwierzęta i przeznaczono dla nich specjalną rozkładówkę. Ważna propozycja dla młodych czytelników, dzięki której poznają liczne epizody biblijne, oraz prawdziwa uczta dla oczu!

Biblia opowiedziana i objaśniona

książka dla dzieci Biblia opowiedziana i objaśniona

książeczka dla dzieci Biblia opowiedziana i objaśniona

Biblia opowiedziana i objaśniona

Biblia opowiedziana i objaśniona

Biblia opowiedziana i objaśniona


 


„Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią”


Wydawnictwo: Publicat


Autor: Boguś Janiszewski


Ilustracje: Max Skorwider

To obowiązkowa pozycja dla każdego czytelnika. Ośmiolatek, nastolatek, jak również dorosły będą mieli z niej prawdziwą ucztę. W końcu znalazł się ktoś, kto w prosty, zrozumiały i zabawny sposób objaśnia najbardziej skomplikowany obiekt we wszechświecie – MÓZG. Na przeszło 150 stronach znajdziemy sześć działów, a w nich tyle ciekawostek, że głowa mała!

Książka odpowie na wiele pytań, chociażby takie jak:


 • skąd wzięło się myślenie?
 • do czego służy mózg?
 • czy myślenie jest męczące?
 • z czego składa się mózg?
 • jak działa pamięć?
 • co to jest świadomość?
 • co mózg ukrywa przed Tobą?
 • dlaczego mózg Ci nie ufa?
 • skąd się biorą nasze przekonania?
 • dlaczego mózg sprawia nam tyle kłopotów?
 • dlaczego znamy tylko mały kawałek rzeczywistości?
 • kto myśli nogami?
 • czemu światło nie ma czasu?
 • po co nam sztuczne myślenie?
 • w czym wciąż jesteśmy lepsi od komputera?
 • jak długo poczekamy na sztuczny mózg?
 • co zrobi z nami superinteligencja?

Te i wiele więcej informacji znajdziecie na kartach tej niezwykle wyczerpującej książki. Nie ma w niej przesytu informacji, gdyż każdy temat dostosowany jest do najmłodszych czytelników. Dzięki takiej przystępnej formie chce się wiedzieć więcej i lektura dosłownie uzależnia! Wydawałoby się, iż z pozoru trudne i zawiłe tematy teraz nabrały zupełnie innego wymiaru. Dodatkowym walorem są liczne ilustracje, często pełne humoru. Myślę, że ta lektura spodoba się także dorosłym, którym często brakuje wiedzy w temacie mózgu, myślenia i świadomości.

W tej serii znajdziecie także tytuły: EKONOMIA i POLITYKA. My jeszcze nie mieliśmy okazji po nie sięgnąć, ale z pewnością nadrobimy zaległości, gdyż tak wartościowe tytuły warto mieć w swojej biblioteczce.

Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią

książka dla dzieci Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią

książeczka Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią

Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią


 „Moja Polska”


Wydawnictwo: Wilga


Autor: Katarzyna Sołtyk


Ilustracje: Elżbieta Moyski

To prawdziwe kompendium wiedzy o Polsce – naszej pięknej ojczyźnie. Każda ze 130 stron zawiera najważniejsze informacje w pigułce, dzięki którym możemy być pewni że nasz kraj jest wyjątkowy i przyprawia nas o dumę. Ważne postacie, osiągnięcia, miejsca, osobliwości – jest tego naprawdę dużo! Rozpoczynając od symboli narodowych, przez język polski, ważne miasta i skarby kultury Unesco przenosimy się do historii, poznajemy narodowych wieszczy i noblistów, tradycje i folklor oraz największych wynalazców. Nie zabraknie narodowych bohaterów, istotnych historycznych faktów, ludzi którzy odegrali w świecie dzieci ważną rolę, a nawet miejskich symboli. Zdobywcy Himalajów, gwiazdy sportu, regionalne przysmaki, rezerwaty przyrody, twórcy animacji, czy współcześni kompozytorzy – wszystko to o czym warto wiedzieć i z czego możemy być dumni. Autorka zwróciła także uwagę na polskie specjalności i sztukę współczesną.

Ciekawa, warta uwagi pozycja, którą z powodzeniem można sprezentować małemu czytelnikowi. Będzie idealną propozycją już na zakończenie przedszkola i prawdziwą podróżą po naszym kraju. Polska jest piękna i warto odkrywać jej uroki. Możemy poszczycić się także wyjątkowymi rodakami i przekazywać dzieciom ogrom historii tak, żeby wiedziały dlaczego mogą być dumni z bycia Polakami.

książka dla dzieci Moja Polska

Moja Polska

książeczka dla dzieci Moja Polska

Moja Polska

Moja Polska

Moja Polska


 

„Oko w oko z tygrysem”


IKEA


tekst: Stefan Casta


ilustracje: Anna Viktorsson

Niektórzy wybierają się do Ikei po meble, a my jeździmy po książki, pluszaki i meble 🙂 W naszej biblioteczce zagościła niedawno nowa, świeżutka pozycja o tygrysach. Urzekła nas już od okładki, wnętrze również zachwyciło ciekawostkami, ilustracjami i tym co najważniejsze – przystępnością dla najmłodszych. Trójka moich dzieci zasłuchiwała się w książce już w samochodzie, prosto po zakupie. Słuchali i prosili o więcej. Pełna zabawnych faktów lektura pozwala lepiej poznać największego z kotów – majestatycznego tygrysa.

„Celem tej książki jest opowiedzenie wszystkim młodym czytelnikom, że to wspaniałe zwierzę jest w ogromnym niebezpieczeństwie, ale próbujemy je teraz uratować”, mówi autor. „Potężny tygrys ma tylko jednego wroga – nas, ludzi”, wyjaśnia Stefan Casta. To prawdopodobnie jedno z najbardziej lubianych zwierząt na świecie, które jednocześnie jest tak źle traktowane, że grozi mu całkowite wyginięcie. Liczba tygrysów zmalała z około 100 tysięcy do mniej niż 3 tysięcy w 2010 r. Lecz dzisiaj populacja tygrysów zwiększa się, i to po raz pierwszy od 100 lat. Ludzie w całej Azji niezwykle ciężko pracują, aby chronić te piękne zwierzęta.

Dzieci są naszą przyszłością, więc to leży w naszym obowiązku by edukować je od małego. Dzięki tej książce sprawa jest znacznie ułatwiona. Zabawne i wyraziste ilustracje bardzo trafiają w gusta małych czytelników. Autor książki „Oko w oko z Tygrysem”, Stefan Casta, już od 30 lat pisze o dzikiej przyrodzie i naturze. Jest autorem ponad 60 książek o wszystkim, co można spotkać w przyrodzie, od ptaków i trzmieli po grzyby i drzewa.

Oko w oko z tygrysem

ksiązka Oko w oko z tygrysem

książeczka dla dzieci Oko w oko z tygrysem

książka dla dzieci Oko w oko z tygrysem

Oko w oko z tygrysem

******Więcej pięknych i wartościowych książek dla dzieci i młodzieży znajdziecie na blogu:

www.wNaszejBajce.pl

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem