9 rodzinnych atrakcji w Rabce Zdrój

Czyli dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Rabki i co koniecznie trzeba zobaczyć

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Rabka Zdrój, malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim oferuje niezwykłe atrakcje dla całej rodziny. Co istotne, to właśnie Rabka nosi zaszczytny tytuł „Miasta Dzieci Świata”, a Muzeum Orderu Uśmiechu ma swoją siedzibę w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland. Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Rabki i jakie atrakcje na nas tam czekają?

1. Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland

Miejsce jednym słowem magiczne. Mnóstwo atrakcji dla dzieci w różnym wieku zapewni wspaniałe przeżycia. Rabkoland cieszy się opinią najbardziej przyjaznego i najlepiej zorganizowanego parku rozrywki w Polsce, a pobyt w miejscu przekonuje, że to zasłużona opinia. Karuzele, mini rollercoaster, Wioska Wikingów a także Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości to tylko niektóre z licznych propozycji Rabkolandu. Na uwagę zasługują niespotykane w żadnym innym miejscu, Teatry Ruchomych Figur, które dostarczą niezapomnianych wrażeń dzieciom i dorosłym. Rabkoland to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, o czym można się przekonać na każdym kroku. Atrakcyjne ceny biletów bez limitu, bogata oferta gastronomiczna i wiele unikatowych propozycji, czynią Rabkoland miejscem, którego nie sposób pominąć podczas rodzinnego wypadu do Rabki Zdrój.


Foto: https://www.rabkoland.pl/

2. Uzdrowiska w Rabce Zdrój

Wybierając się do Rabki warto pamiętać, że jest to jedna z najbardziej popularnych miejscowości uzdrowiskowych. Sanatorium Jagiellonka, Centrum Zdrowia i Urody ( Zakład Przyrodoleczniczy), uzdrowiskowe szpitale, w tym Uzdrowiskowy Szpital Dziecięcy „Olszówka”, to tylko niektóre obiekty, oferujące wiele korzystnych dla zdrowia zabiegów. Specyficzny mikroklimat oraz tężnia solankowa to największe atuty rabczańskiego uzdrowiska.


3. Teatr Lalek „Rabcio”

Jak wspomnieliśmy, Rabka Zdrój nosi tytuł „Miasta Dzieci Świata”, czego dowodem jest działający od 1949 roku rabczański teatr lalek. Powstał jako teatr dla dzieci przebywających z sanatoriach w Rabce. Dziś ma w swoim repertuarze wiele klasycznych bajek, jak i nowoczesnych spektakli o charakterze edukacyjnym. Podczas rodzinnego pobytu w Rabce, warto wybrać się do Teatru Lalek „Rabcio” i przyjemnie oraz pożytecznie spędzić czas.

4. Ścieżka edukacyjna w Rabce Zdroju

Wypoczynek w Rabce warto połączyć z aktywną obserwacją lokalnej przyrody. Znajdująca się około 15 minut pieszo od centrum ścieżka edukacyjna to doskonały sposób na połączenie aktywnego wypoczynku z pogłębieniem wiedzy o ptakach, gadach, płazach czy gatunkach drzew występujących na rabczańskich terenach. Godzinny spacer z zapierającymi dech w piersiach widokami, z pewnością dostarczy mnóstwa wrażeń dzieciom i dorosłym.

5. Pracownia ceramiki

Pokaz toczenia na kole garncarskim dawnych naczyń oraz możliwość samodzielnego wykonania z gliny zapewnia rabczańska pracownia ceramiki. Ciekawy pokaz w połączeniu z barwnymi opowieściami na temat tej profesji oraz dawnych przedmiotów użytkowych z pewnością zainteresuje dzieci oraz dorosłych. Wielką frajdę sprawi wspólne zmaganie z kołem garncarskim i próba wykonania za jego pomocą naczynia użytkowego.


6.  Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony pocztowe i osobowe, pługi, żurawie, to tylko niektóre z licznych eksponatów skansenu, znajdującego się zaledwie 2 km od centrum Rabki. Wielką atrakcją jest przejazd historycznymi wagonami na trasie Chabówka- Mszana Dolna. Podróż zabytkowym pociągiem dostarczy niezapomnianych wrażeń, warto dodać, że wiele eksponatów skansenu wykorzystywano na planie wielu polskich produkcji filmowych. Więcej o skansenie dowiesz się tutaj.

7. Muzeum Górali i Zbójników

Miejsce, w którym można poznać codzienne życie górali oraz poznać ciekawostki o karpackich zbójnikach. Nowoczesne, multimedialne muzeum oferuje wiele ciekawych możliwości poznania dawnego życia górali i zbójników. Dzieciom z pewnością spodoba się odkrywanie zbójnickich skarbów i możliwość zdobycia Odznaki Tropiciela Zbójników. Interaktywna wystawa, jedyna w Małopolsce, to obowiązkowy punkt podczas wycieczki do Rabki Zdrój.


8.  Muzeum Etnograficzne w Rabce Zdroju

W drewnianym kościele od 1963 roku ma swoją siedzibę Muzeum im. Władysława Orkana, które powstało z myślą o kultywowaniu tradycji Zagórzan czyli mieszkańców Rabki oraz okolic. Zgromadzone eksponaty podzielone na cztery kategorie tematyczne: gospodarka, rzemiosło, ubiór oraz sztuka, zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto zajrzeć do rabczańskiego muzeum etnograficznego ze względu na ciekawe, cykliczne warsztaty takie jak: malarstwo na szkle, dawna moda wiejska, pasterstwo itp.

9. Rabczański Park Linowy

Podczas spaceru po Parku Zdrojowym warto skorzystać z atrakcji Rabczańskiego Parku Linowego. Kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Piękne widoki, ciekawie zaprojektowana trasa oraz system ciągłej asekuracji dostarczy niesamowitych przeżyć dzieciom i dorosłym.

Rabka Zdrój poza specyficznym mikroklimatem i pięknem przyrody oferuje wiele atrakcji. Warto wybrać się do tej niezwykłego, przyjaznego dzieciom miasta i przeżyć niezapomniane chwile. Ilość propozycji na spędzenie czasu podczas pobytu w Rabce, potwierdza że z całą pewnością zasługuje na miano „Miasta Dzieci Świata”.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem