Powrót do góry

Dostępna jest już nowa aplikacja turystyczna naszego miasta. Footsteps można bezpłatnie pobrać ze sklepu play, działa zarówno w systemie iOS jak i Android. Zawiera ona pięć tras i, co najciekawsze, można ją personalizować pod kątem własnych zainteresowań.

Pierwszym krokiem do zapoznania się z Footsteps jest ściągnięcie aplikacji na smartfon i wybranie odpowiedniego miasta. Aplikacja łączy bowiem blisko 40 miast z całej Polski. Po zaznaczeniu, że interesuje nas Sochaczew, musimy jeszcze określić nasze osobiste preferencje. Do wyboru jest wiele profili np. smakosz, turysta, sportowiec, głowa rodziny. Można wybrać więcej niż jedną możliwość, a także zmieniać je w trakcie korzystania w zależności od aktualnych oczekiwań.


Obecnie aplikacja zawiera pięć tras: rodzinny wypad do Sochaczewa, spacer po Sochaczewie, rowerowo-kajakowy szlak Jagiełły, śladami Fryderyka Chopina, Trakt Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą 1939. Za każdym razem Footsteps informuje nas nie tylko o poszczególnych punktach i ich lokalizacji na mapie, ale też o szacunkowym czasie trwania, a nawet o tym z jakich środków komunikacji miejskiej możemy skorzystać. do aplikacji regularnie trafiać będą również wydarzenie, które odbywać będą się w Sochaczewie.

aplikacja mobilna sochaczew

Jak powiedziała naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Miejskim Joanna Niewiadomska-Kocik, ze strony ratusza wyszła propozycja szlaków, atrakcji turystycznych, ale spory wpływ na ostateczny kształt miał też wykonawca.

  • Dzięki temu mogliśmy spojrzeć na Sochaczew świeżym okiem osób z zewnątrz. W aplikacji uwzględniliśmy wiele propozycji Footsteps. Zwróciły one naszą uwagę na pozycje, które mogą wydać się atrakcyjne osobom kompletnie nie znającym naszego miasta - mówiła. Uniwersalność aplikacji podkreślał też burmistrz Piotr Osiecki.
  • Z Footsteps mogą korzystać sochaczewianie, turyści, ale też np. biznesmeni. Umożliwia ona poznanie miast zarówno od podstaw, ale też odkrycie go na nowo. Jej konstrukcja nie wyklucza rozbudowywania i dodawania nowych funkcjonalności, wiec wiele jeszcze przed nami - powiedział.

Aplikacja jest dostępna do pobrania w "Sklep Play" dla IOS i Android.

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!