Obozy Zimowe - Pomysł Na Aktywne Ferie

Autor: m.ptak@s90.pl

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Ferie zimowe to wyczekiwany i ulubiony okres podczas zimy dla wszystkich dzieci oraz młodzieży. Beztroskie dwa tygodnie brzmią cudownie. Rodzice głowią się, jak zorganizować w ciekawy sposób ten wolny czas swoich pociech. Z pomocą przychodzą organizatorzy obozów zimowych.

Obozy zimowe organizowane są w terminach ferii wszystkich województw. Realizowane są wówczas dojazdy kolonijne z większych miast. Ten element ułatwia decyzję o wykupieniu obozu zimowego niejednemu rodzicowi. Transport odbywa się różnymi środkami transportu, zawsze pod opieką odpowiednich osób. Dostępne są oferty między innymi nad morzem, na Kaszubach ale najpopularniejsze realizowane są w górach. Lokalizacja ta wybierana jest głównie z tego względu, że nie brakuje tam śniegu. Z roku na rok zaobserwować można coraz to łagodniejsze zimy. Dla dzieci z północnej i środkowej Polski śnieg jest coraz rzadszym widokiem. Ulepiony bałwan kolejnego dnia jest już kałużą. W górach do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko. Kolejnym atutem są oczywiście stoki narciarskie, które są kluczowe podczas obozów narciarskich. Całość dopełnia niesamowity klimat panujący podczas zimy we wszystkich górskich miasteczkach.

kogis obozy zimowe dla dzieci

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zimowisk. Które wybrać? Dobre obozy zimowe charakteryzują się przede wszystkim bogatym programem. Niezależnie od tematyki, warto aby w harmonogramie była chociaż jedna wycieczka. Kluczowe jest aby uczestnicy na zimowisku wypoczęli, zrelaksowali się ale także zobaczyli coś nowego i nabyli wiedzy o danym regionie. Istotne jest także aby podczas obozu zimowego dzieci i młodzież przebywali jak najwięcej na zewnątrz. Pociechy podczas zimy zbyt często przesiadują popołudnia w domu przed telewizorem lub komputerem. W związku z tym warto wybrać właśnie aktywne zimowisko. Nawet zwykłe lepienie bałwana czy też zjeżdżanie z górek w grupie rówieśników niesie mnóstwo frajdy i radości.

obozy zimowe dla dzieci Kogis

Tematyki obozów zimowych są bardzo różne. Każde dziecko czy też nastolatek znajdzie coś dla siebie. Podczas ferii bardzo popularne są obozy sportowe. Oczywiście najpopularniejsze to obozy narciarskie, obozy snowboardowe oraz obozy łyżwiarskie. Dostępne są oferty dla dzieci , dla młodzieży, rodzinne, w Polsce, zagranicą, dla początkujących, dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Osoby, które wyjeżdżają na taki obóz po raz pierwszy bardzo często chcą to powtarzać przez kolejne lata. Narty, snowboard lub łyżwy stają się ich pasją, a to wszystko między innymi dzięki instruktorom. Kadra na obozach zimowych to maniacy tych sportów. Praktyka, zaangażowanie, doświadczenie, nauka – te elementy sprawiają, że ich hobby przeradza się w pracę, w której zarażają swoją pasją podopiecznych. Oczywiście każdy instruktor pracujący na obozach zimowych posiada odpowiednie kwalifikacje. Instruktorzy dbają o dobrą atmosferę i zabawę w grupie, bezpieczeństwo na stoku oraz o to aby nawet początkujący uczestnik nauczył się podstaw.


Co jeśli dziecko, nastolatek nie przepadają za sportami zimowymi?

Organizatorzy oferują także obozy tematyczne. Dla najmłodszych przygotowywane są zimowiska typu „mój pierwszy obóz”. Jest to świetna opcja dla dzieci, które nigdy nie wyjeżdżały jeszcze bez rodziców. Program na takich obozach przepełniony jest zabawami aby dzieci pod wpływem zadowolenia nie rozmyślały o tęsknocie za rodzicami. Uczą się samodzielności oraz relacji z rówieśnikami. Innym popularnym obozem dla młodszych dzieci jest obóz artystyczny. Podczas takiego obozu Smyki rozwijają swoją kreatywność. Mają okazję spróbować różnych akcesorii oraz technik malarskich. Dostępne są także zimowe obozy survivalu, na których między innymi dzieciaki uczą się jak przetrwać w lesie, a także podstaw pierwszej pomocy. Młodzi konstruktorzy świetnie odnaleźliby się na zimowym obozie LEGO, a pełne energii pociechy na zimowisku przygodowym. Dziewczynki mogą przenieść się w dziewczęcy świat na obozie tylko dla dziewczyn, chłopcy natomiast mogą się zająć męskimi rzeczami na obozie tylko dla chłopców. Tematyk jest tyle ile zainteresowań. Dla każdego znajdzie się odpowiedni obóz.

kogis ferie zimowe dla dzieci

Podobnie jest z nastolatkami. Oni również mogą liczyć na sporo obozów zimowych. Wśród starszych dzieci popularne są obozy chilloutowe oraz motywacyjne podczas których młodzież wspólnie spędza czas na rozmowach, zabawach, rozgrywkach. Obozy gitarowe będą odpowiednie dla pasjonatów muzyki. Dostępne są nie tylko dla osób już grających ale także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z gitarą. Dla fanów fotografii świetnym wyborem będzie obóz fotograficzny. Wszyscy Ci, którzy kochają taniec zachwyceni będą obozami tanecznymi. Młodzież interesująca się językami oraz kulturą innych państw może wybrać któryś z obozów językowych. Dla pasjonatów koni dostępne są obozy jeździeckie. Oferta organizatorów jest bardzo bogata, a więc jest z czego wybierać.

Niezależnie od tego jakie zimowisko wybierze sobie dziecko, z pewnością wróci do domu zadowolone. Obozy zimowe gwarantują mnóstwo atrakcji oraz piękne wspomnienia na całe lata. Dodatkowo rozwijają zainteresowania, uczą samodzielności, kształtują charakter. Czas spędzony z rówieśnikami jest bardzo przyjemny, a nowe znajomości często przemieniają się w obozowe przyjaźnie na lata.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem