Budujemy pojazdy z LEGO

40 pomysłów na konstrukcje z klocków LEGO.

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Klocki LEGO – jedna z najlepszych w naszym domu zabawek, znana na całym świecie i popularna wśród kolejnych pokoleń dzieci. Uwielbiane od 1947 roku kiedy to przedsiębiorstwo w Danii zaczęło produkować klocki z tworzywa sztucznego. Obecne zapewne i w większości domów polskich dzieci, gdyż asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa i obejmuje produkty przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jednym słowem: któż ich nie ma?


 

Ta książka powstała na zadawane obecnie często przez wielu rodziców pytanie: „Dlaczego LEGO produkuje teraz tyle specjalnych części? Za moich czasów wszystkie elementy były zwykłymi klockami”. Dowiedziono tu, że wszystko można zbudować z najzwyklejszych klocków. Jej autor – mieszkający w Edynburgu Warren Elsmore jest artystą tworzącym z klocków LEGO, oraz ogromnym ich miłośnikiem. Zakochał się w tych plastikowych klockach jak miał cztery latka, a teraz spędza całe dnie, tworząc z nich niezwykłe modele. Moje dzieci bardzo lubią robić przeróżne rzeczy z tych klocków, córka swoje zestawy LEGO FRIENDS ma poukładane idealnie na dwupoziomowym stoliku, 3 letni syn ma 3 wiadra LEGO DUPLO, zaś 7 – letni syn wielkie pudło LEGO CLASSIC. Nie lubi trzymać się ściśle instrukcji i po złożeniu danego zestawu zaraz go rozkłada na części pierwsze i tworzy swoje indywidualne projekty. Ze względu na niego właśnie zakupiłam książkę o klockach i jak myślałam tak też się stało – to był strzał w dziesiątkę. Radość była ogromna że można stworzyć jeszcze tyle niesamowitych pojazdów.


Mój pierwszoklasista z miejsca zabrał się do pracy i pierwsze efekty widzicie na zdjęciach. Mam w domu ogromnego miłośnika wszelkich pojazdów, więc z zapałem czytał mi co można dzięki tej książce stworzyć, a są to np: dragster, monster truck, śmieciarka, ciągnik, tir, cabriolet, pomoc drogowa, autobus szkolny, wózek widłowy, camper, żuraw samochodowy, koparka, pług śnieżny, betoniarka, wóz strażacki, radiowóz, bolid, ciężarówka, quad, cysterna, wywrotka, mini cooper, autoriksza, latający samochód, samochód w stylu retro, jeep, hammer, autobus piętrowy i inne. Na każdej stronie znajdziecie nazwę danego pojazdu, jego opis, zdjęcie i dokładną instrukcję jakich klocków i w jakiej ilości będziecie potrzebowali do złożenia go. Dalej w punktach pokazane jest na zdjęciach jak krok po kroku stworzyć swój niepowtarzalny pojazd. Ważne jest tu również to, że jeśli chcecie zbudować któryś z modeli przedstawiony w niniejszej książce, a nie macie odpowiednich klocków – nie przejmujcie się tym zupełnie! Ostateczny dobór klocków jest bardzo subiektywny i możecie sami o tym decydować, oraz zastępować je innymi. Zabawa tymi klockami ma sprawiać dużo radości, frajdy i może stać się inspiracją do tworzenia Waszych zupełnie nowych, jedynych w rodzaju pojazdów.

 

 

Polecam serdecznie tę lekturę małym i dużym fanom tych twórczych zabawek. Świetnie sprawdzi się do wspólnej zabawy z rodzeństwem, z kolegami i oczywiście z rodzicami. Piękne, duże, barwne i czytelne ilustracje sprawią że już najmłodsi sprawnie poradzą sobie ze składaniem klocków. Każdy model wykorzystuje mniej niż 100 klocków, dzięki czemu cały czas możecie tworzyć nowe pojazdy do swojej kolekcji. Zdziwicie się jak wiele świetnych maszyn budowlanych, samochodów sportowych i innych pojazdów wyczarujecie dzięki tej książce. Mój syn nie chciał iść spać bo wciąż prosił o to, by mógł złożyć jeszcze jeden samochód, co oznacza że książka jest naprawdę godna polecenia. Zbliżają się mikołajki, więc warto już pomyśleć o czymś kreatywnym. Zamiast kolejnego pudełka klocków spróbujcie zabawy z tą książką – zdecydowanie warto.Po więcej ciekawych, mądrych i  wartościowych książek dla dzieci zapraszam na blog:

www.wNaszejBajce.pl


 


Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem