Co warto zobaczyć, będąc we Włoszech?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 2 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Jednym z najpopularniejszych krajów, do którego rok w rok udają się turyści z całego świata, są Włochy. Piękne krajobrazy, zabytki kulturowe oraz niezwykła architektura sprawiają, że Włochy stają się celem podróżników nie tylko wakacyjną porą. Co w szczególności warto tam zobaczyć?Spokojna i malownicza Toskania

Osoby, które chciałyby poznać kwintesencję włoskiego stylu życia, zdecydowanie powinny odwiedzić Toskanię. Ten słynny, włoski rejon stał się motywem przewodnim wielu książek historycznych czy obyczajowych. Znajdziemy tutaj przede wszystkim piękne winnice, które rozpościerają się na bardzo wielu kilometrach kwadratowych. Niemniej jednak Toskania to również piękne miasta, takie jak Florencja, Piza czy Lukka. Warto zwrócić uwagę również na malownicze wybrzeża Toskanii, które charakteryzuje występowanie plaż piaszczystych oraz skalistych. Najpiękniejszy toskański kurort to zdecydowanie Forte dei Marmi, jednak należy mieć na uwadze, że jest on stosunkowo drogi, jeśli chodzi o destynację wakacyjną. Zdecydowanie tańszym wyborem będzie San Vincezo, jednak jest to stosunkowo niewielki kurort, przeznaczony w głównej mierze dla osób, które chciałyby przede wszystkim wypocząć.


Rzym i jego atrakcje

Każdy, kto chciałby zwiedzić Włochy historyczne, nie może zapominać o wiecznym mieście, jakim jest Rzym. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych, ale przede wszystkim ciekawe zabytki historyczne, takie jak na przykład Koloseum. Na terenie Rzymu położony jest Watykan, który najchętniej odwiedzają osoby wierzące. W Rzymie warto odwiedzić Termy Karakali, a także liczne bazyliki, które zaprojektowane zostały w różnych stylach architektonicznych. Jeśli zależy nam na zwiedzeniu miast włoskich szlakiem historii, to zdecydowanie warto sprawdzić, co zobaczyć we Florencji, Padwie czy Neapolu. Są to miasta, w których zwiedzimy nie tylko liczne zabytki, ale również spróbujemy prawdziwej włoskiej kuchni czy będziemy przechadzać się wąskimi, charakterystycznymi dla tego kraju uliczkami.


Wenecja, czyli stolica karnawału

Wenecja bywa nazywana europejską stolicą karnawału i rzeczywiście, maski weneckie możemy spotkać tutaj niemal na każdym kroku. Jest to bardzo kolorowe miasto, w którym łączy się przeszłość z teraźniejszością. Bardzo ciekawym miejscem jest przede wszystkim historyczna część miasta, z Bazyliką św. Marka na czele. Zaraz obok niej znajduje się słynna Dzwonnica, którą również warto zobaczyć. Będąc w Wenecji, nie można zapomnieć o Pałacu Dożów oraz Moście Rialto, na którym kręconych jest wiele romantycznych scen do filmów obyczajowych. Jeśli chcemy skorzystać z głównej atrakcji miasta, to koniecznie musimy wybrać się w rejs gondolą po weneckich kanałach. W mieście funkcjonują również słynne tramwaje wodne, którymi przejażdżka jest nie tylko dodatkową atrakcją turystyczną, lecz również sposobem na to, aby przedostać się w wybrane miejsce. Na zwiedzanie Wenecji warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu, zwłaszcza mając na uwadze, jak kolorowe i malownicze jest to miasto. 


Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem