Powrót do góry

Nie ważne czy wyjeżdżasz z dzieckiem na wakacje, czy jedziesz jedynie do pobliskiego sklepu zawsze pamiętaj o przestrzeganiu kilku prostych zasada. Te kilka punktów pozwoli Tobie i Twojemu dziecku komfortowo i bezpiecznie dotrzeć do celu. 

1. Pamiętaj o foteliku  

Zawsze zapinaj swoje pociechy w foteliku samochodowym, bo tylko wówczas są naprawdę bezpieczne w podróży. Jeżeli będziesz konsekwentna szybko przyzwyczają się do takiego sposobu podróżowania nawet jeżeli początkowo za tym nie przepadały.  Daj także dobry przykład i sama też zapinaj pasy. Niech widzą, że tak robią wszyscy, a zwłaszcza ich rodzice.


2. Jak przewozić maleństwa

Małe dziecko powinno podróżować samochodem odwrócone tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to tylko jest możliwe. Ta pozycja jest dla niego najbezpieczniejsza. Jeżeli wpinasz fotelik na przednim siedzeniu upewnij się, że przedni poduszka pasażera jest wyłączona i na pewno nie uruchomi się podczas stłuczki.

3. Postoje są konieczne

Pamiętaj, aby nigdy nie wyjmować dziecka z fotelika podczas jazdy. To zbyt niebezpieczne. Zawsze wcześniej zjedź na pobocze i zatrzymaj samochód. Wypadek może zdarzyć się zawsze i w każdych okolicznościach. Karmiąc lub zmieniając pieluchę nie narażaj dzieci na zbędne niebezpieczeństwo.4. Ochrona przed Słońcem 

Podczas podróży w słoneczny dzień z maleńkim dzieckiem pamiętaj aby w oknie powiesić przeciwsłoneczną roletę albo przepiąć fotelik po stronie, do której nie dociera słonce. Promienie słoneczne przenikają nawet przez przyciemnione szyby samochodu.

5. Nie zostawiaj dziecka

Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka samochodzie w samochodzie w upalny dzień. Nawet jeżeli planujesz wrócić za chwilę, zawsze coś może cie zatrzymać. Zabieraj swojego malucha zawsze ze sobą, gdyż samochód szybko się nagrzewa, co może być bardzo niebezpieczne dla małego dziecka.

6. Jak korzystać z klimatyzacji

Jeżeli korzystasz w samochodzie z klimatyzacji, pamiętaj, aby ustawić odpowiednią temperaturę także dla niego. Nie narażaj go na zbyt ziemny podmuch powietrza. Zwróć także uwagę, aby wylot nie był ustawiony wprost na dziecko.

7. Choroba lokomocyjna

Jeśli Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną podaj mu syrop zapobiegający chorobie lokomocyjnej lub załóż specjalną opaskę na nadgarstek hamującą mdłości. Zabawiaj dziecko tak, aby patrzyło cały czas przed siebie. W żadnym wypadku nie dawaj mu telefonu lub książeczek, by nie pochylało główki, co sprzyja nudnościom.

Jeżeli będziesz stosowała się do tych prostych, ale praktycznych porad Twoja podróż z dziećmi upłynie miło, komfortowo i co najważniejsze bezpiecznie. W każdej sytuacji staraj się zachować rozsądek i kieruj się dobrem dziecka, a z pewnością dotrzecie do celu.

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!