Fotograficzne pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Pokój dziecka

Dień Dziecka to wyjątkowe święto dla każdego malucha, starszaka, jak i już prawie dorosłego dziecka. To także niezwykły czas dla rodziców, którzy starają się zadbać o to, aby w tym dniu pociechy czuły się naprawdę świetnie. We współczesnym mocno skomercjalizowanym świecie najcenniejsze stają się prezenty często niematerialne, albo też specjalnie tworzone, mocno zindywidualizowane. Do takich z pewnością będą należały prezenty fotograficzne.

foto gadzety dla dzieci


Wspólna zabawa w fotografa - uchwyć niezwykłe chwile w sesji zdjęciowej

Prostym, a jednocześnie niezwykle zajmującym pomysłem na prezent dla dziecka jest zorganizowanie rodzinnej sesji fotograficznej. Niekoniecznie jednak musi być to profesjonalny fotograf, sprzęt i studio. Być może o wiele lepszym pomysłem będzie wzięcie własnego aparatu i wspólne spędzenie czasu na zaplanowaniu sesji zdjęciowej, kreatywnej zabawie w fotografa. Jeżeli dziecko jest starsze, może być to okazja do podarowania mu pierwszego prawdziwego aparatu cyfrowego, by spróbować zaszczepić w nim pasję do fotografii. Również z młodszymi dziećmi wspólne robienie zdjęć czy filmów może być doskonałą zabawą. Można wymyślić i stworzyć scenografię nawiązującą do ulubionej bajki albo też zabrać dzieci w ukochane miejsca. Efekty pracy można nawet na żywo udostępniać na ekranie tabletu, komputera czy telewizora, zaś wybrane najlepsze ujęcia oddać do wydruku. W ten sposób zatrzymane chwile na najlepszych klatkach mogą również zamienić się w fotograficzne gadżety. Opowieść o wspólnie spędzonym czasie warto także zachować w postaci fotoksiążki.

fotoprezent bidon

Przyjemne wspomnienia zachowane w fotoksiążce

Fotoksiążki wielu osobom kojarzą się z wielkimi wydarzeniami w życiu - ślubem, chrztem czy pierwszym rokiem życia dziecka. Jednak ten rodzaj wydrukowanego albumu można traktować jako idealny sposób na zachowanie niezwykłych wspomnień. Dla starszego dziecka rodzinny album ze wspomnieniami z wakacji, zdjęciami z przyjaciółmi czy ze wspólnych fotograficznych zabaw może być wyjątkowym przedmiotem. Dzieci lubią podziwiać efekty swojej pracy, pokazywać je innym. Dlatego sprezentowanie fotoksiążki z okazji Dnia Dziecka jest ciekawym pomysłem.

fotoksiążka dla dzieci

Również młodsze dzieci, a nawet maluchy dopiero uczące się spoglądać na świat bardziej świadomie można obdarować wyjątkową fotoksiążką. Idealna do tego wydaje się CEWE FOTOKSIĄŻKA Kids, która dzięki swojej formie z powodzeniem nadaje się nawet dla najmłodszych użytkowników. Twarde odporne na zniszczenia kartki, zaokrąglone rogi i proste obracanie stron na kołach to forma, w której może kryć się wyjątkowa treść. Zwykle małym dzieciom nie pokazuje się albumów ze zdjęciami najbliższych w obawie o zniszczenie. Dzięki nowoczesnej formie fotoksiążki może stać się ona wyjątkowym przyjacielem dziecka, a możliwości jej wykorzystania również w celach edukacyjnych ogranicza jedynie wyobraźnia twórcy.

Fotogadżety to także świetny pomysł na prezent dla dziecka!

Czy dziecko, często znużone nadmiarem zabawek i elektronicznych gadżetów nie poczuje się wyjątkowo, gdy w ramach prezentu otrzyma coś zrobionego tylko dla niego? Taki prezent to właśnie jeden z wielu fotogadżetów dla dzieci. To nie tylko popularne od lat fotokubki, ale również wysokiej jakości puzzle ze zdjęciem, karty do gry czy gra memo. Maluchy mogą zakochać się w miękkich pluszakach w koszulce z nadrukiem fotografii, a uczniowie z pewnością docenią fotoprezent w postaci bidonu, śniadaniówki czy notesu z ulubionym zdjęciem. Nawet zwykle wybredni nastolatkowie z pewnością docenią spersonalizowany prezent w postaci torby ze zdjęciem albo pięknej, kolorowej poduszki.

pluszak ze zdjęciem

Zróbcie to razem - kreatywne pomysły na fotoprezenty

Czas ofiarowany dziecku bywa często najpiękniejszym prezentem. Można połączyć to z twórczością, która da namacalne efekty. Maluchom warto pokazać wydrukowane zdjęcia najbliższych i wspólnymi siłami stworzyć ciekawy kolaż czy ramki na nie. Nieco starsze dzieci można zainteresować wspólnym wirtualnym stworzeniem książki - albumu z ulubionymi zdjęciami, którą później po wydrukowaniu będą mogły oglądać i postawić na półce. Podobnie wspólnie można zaprojektować wygląd gadżetów i wybrać te, które zostaną zamówione w ramach prezentu.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem